Pearl Jam spełnili marzenie nieuleczalnie chorego fana. Zaprosili go na scenę [WIDEO]

28.06.2022 13:50
Pearl Jam spełnili marzenie nieuleczalnie chorego fana. Zaprosili go na scenę [WIDEO] Fot. PAUL BERGEN/AFP/East News

Nieuleczalnie chory na ALS fan Pearl Jam miał niesamowitą przygodę podczas niedawnego występu grupy - ci zaprosili go na scenę, a następnie zagrali cover "I Believe in Miracles" z repertuaru Ramones. 

Pearl Jam spełnił marzenie niepełnosprawnego fana

Pearl Jam w 2020 roku świętował swoje 30-lecie istnienia, wydał pierwszy od 7 lat album "Gigaton", a także zaplanował ogromną trasę koncertową. Niestety pandemia pokrzyżowała plany zespołu, a także fanów, wśród których znalazł się Roland Mandel.

Polecamy

Zobaczenie zespołu na żywo było jego ogromnym marzeniem. Niestety okazało się, że przez swój stan zdrowia nie zostało mu na to zbyt wiele czasu - u mężczyzny zdiagnozowano ALS, czyli stwardnienie zanikowe boczne. 

Jest to nieuleczalna choroba, która prowadzi do zaników kolejnych grup mięśniowych. W toku rozwoju schorzenia u pacjentów powoli pogarsza się sprawność ruchowa, w późniejszych etapach następuje paraliż oraz śmierć poprzez zatrzymanie pracy mięśni oddechowych. Przyjmuje się, że po zdiagnozowaniu ALS śmierć chorego następuje w przeciągu od 3 do 5 lat.

Mandel kupił wejściówki na koncert przed pandemią, kiedy nie był jeszcze świadomy choroby. Mężczyzna od jakiegoś czasu musi poruszać się na wózku inwalidzki, a ze względu na przepisy obowiązujące w berlińskim Walduhne, jego uczestnictwo mogło nie dojść do skutku - okazało się bowiem, że wszystkie miejsca dla niepełnosprawnych były już wykupione. 

Polecamy

Mandel jednak nie tylko obejrzał koncert, ale również został zaproszony na scenę, gdzie spotkał się ze swoimi idolami i otrzymał głośne owacje od publiczności.

Eddie Vedder przedstawiając swojego wyjątkowego fana, zaznaczył, że ten włożył wiele wysiłku, żeby znaleźć się na koncercie. Publiczność zareagowała natychmiast, skandując: "Roland, Roland!". Całość była niezwykłym przeżyciem dla mężczyzny i jego rodziny, a wideo możecie zobaczyć poniżej:

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.