Perkusista Foo Fighters w solowym utworze „Range Rover Bitch”

Aleksandra Degórska
24.11.2016 10:07
Perkusista Foo Fighters w solowym utworze „Range Rover Bitch” Fot. kadr z wideo

Taylor Hawkins wydał pierwszy solowy krążek i właśnie zaprezentował klip do singla promującego to wydawnictwo. Przygotujcie się na sentymentalną podróż do końcówki lat 70.

Foo Fighters zarządził przerwę od listopada 2015 roku, ale nie wszyscy członkowie kapeli zamierzają siedzieć z założonymi rękoma. Taylor Hawkins wydał tymczasem 11 listopada 2016 roku swój pierwszy solowy mini-krążek zatytułowany „Kota”, na którym znalazło się 6 kawałków. Perkusista Foo Fighters tym razem zdominował wokale i zagrał na prawie wszystkich instrumentach.

Na pierwszy singiel wybrano „Range Rover Bitch”, do którego powstał teledysk w reżyserii Liama Lyncha i Hawkins jest niezwykle zadowolony z efektu:

Myślę, że w tym klipie widać naszą wspólną miłość do klimatu przed MTV z przełomu lat 70.-80. włącznie z telewizyjnymi programami „Don Kirshner's Rock Concert” czy „The Midnight Special”. Lynch zdołał uchwycić ten klimat Kima Carnasa i Nicka Gildera.

Zobaczcie zatem, jak wygląda ten klip do numeru „Range Rover Bitch”:

Taylor opowiedział również, jak doszło do powstania tego utworu:

„Range Rover Bitch” wiąże się z faktem, że mieszkam w Calabasas w sąsiedztwie z rodziną Kardashian. W numerze patrzę na mój los i wiodę całkiem normalne życie poza tym jak jestem na scenie i całym szalonym gównem, które przeżywamy jako zespół. Mam trójkę dzieci, żonę i w każdym tygodniu idziemy na randkę. Rozejrzałem się dookoła i pomyślałem o tym, że nigdy nie sądziłem, iż biorąc w dłonie pałeczki perkusyjne stanę się jednym z tych zamożnych dorosłych. Patrzę dookoła i mówię: „Spójrz na tych idiotów i jak się w ogóle stałem jednym z nich?”

Pierwszy singiel stał się również kompozycją otwierającą album. Jakie jeszcze kawałki pojawiły się na tej płycie?

Tracklista:

  1. Range Rover Bitch
  2. Bob Quit His Job
  3. Southern Belles
  4. Rudy
  5. Tokyo No No
  6. I've Got Some Not Being Around You To Do Today

Tak natomiast wygląda okładka tej płyty:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Jak oceniacie klip do pierwszego singla z solowej płyty Taylora Hawinsa?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.