Peter Jackson stworzy film o ostatnich latach działalności The Beatles

Joanna Chojnacka
31.01.2019 16:56
The Beatles|undefined Fot. kadr z wideo

Reżyser znany z serii filmów "Władca Pierścieni" czy "Hobbit" postanowił stworzyć dokument o czwórce rockandrollowców z Liverpoolu. 

Jak podaje portal NME, Peter Jackson zgromadził aż 55 godzin archiwalnych nagrań z okresu od 2 do 31 stycznia 1969 roku dotyczących grupy The Beatles. Materiał dotyczy czasów, w których muzycy pracowali nad ostatnim albumem zespołu "Let It Be", a także obejmuje ich kultowy, ostatni koncert na dachu siedziby Apple w Londynie. Oprócz tego Jackson dysponuje również 140 godzinami nagrań studyjnych sprzed rozpadu czwórki z Liverpoolu.

Peter Jackson wyreżyseruje film o The Beatles

Nagrania póki co są tajemnicą i nikt nie miał okazji ich oglądać, jednak wkrótce się to zmieni. Reżyser zdecydował, że stworzy na ich podstawie film dokumentalny. Jak twierdzi, to dla niego ekscytujące doświadczenie głównie dlatego, że na muzyce Beatlesów się wychował. Co więcej, twórca zauważył, że materiały zawierają dużo faktów, które mogą zmienić obraz legendy, jaki funkcjonuje w kulturze. Jackson dosadnie podkreślił wagę nagrań:

Przeczytaj także

Mam do czynienia z prawdziwym skarbem. To jednocześnie zabawne, ale też niezwykle osobiste przeżycie.

Póki co nie znamy żadnych szczegółów dotyczących produkcji. Wiemy jednak, że podczas tworzenia dokumentu reżyser ma zamiar ściśle współpracować z samymi Beatlesami - Paulem McCartneyem, Ringo Starrem oraz Yoko Ono i Olivią Harrison.

Zobacz też:>>Powstanie film o Johnie Lennonie i Yoko Ono. Za kamerą reżyser "Wielkich kłamstewek" i "Ostrych przedmiotów"<< 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.