Phil Anselmo wyda płytę zainspirowaną The Cure i The Sisters Of Mercy

Aleksandra Degórska
05.10.2017 15:53
Phil Anselmo wyda płytę zainspirowaną The Cure i The Sisters Of Mercy Fot. Chris Pizzello / Invision / AP / link / East News; Valerio Berdini / REX / Shutterstock / East News

Już w 2018 roku dowiemy się, jak będzie brzmieć nowy projekt muzyka. Na razie zapowiada się naprawdę ciekawie.

Phil Anselmo nudy nie lubi, zatem decyduje się na kolejne muzyczne projekty. Teraz zdradził, że w 2018 roku ukaże się nowe wydawnictwo jego projektu, który mocno nawiązuje do muzyki rockowej lat 80. Wokalista nieraz podkreślał, że uwielbia The Cure, a teraz będziemy mieć na to muzyczny dowód.

Nakładem wytwórni Ansolmo, Housecore Records, ukaże się album zespołu En Minor. Muzyk w jednym z wywiadów zdradził, jakie dokładnie zespoły posłużyły za inspirację:

Wkrótce pojawi się nagranie, nad którym pracowałem oczywiście prawie przez dwa lata - jak nad innymi piep*zonymi albumami. Nagrałem ten materiał z En Minor i sądzę, że będzie to album nawiązujący do świetnych mrocznych lat 80. - Sisters of Mercy, „Seventeen Seconds” czy „Faith” The Cure. Wczesny The Cure, U2, Nick Cave i piep*zony Bad Seeds czy The Birthday party, David Bowie... Sięgnąłem po te wszystkie inspiracje i jakoś pojawiły się takie rezultaty.

Anselmo nie zamierza przejmować się ocenami innych i nie interesuje go również komercyjny sukces:

Nie celuję w radio, staram się poszerzać swoje horyzonty, napisać dobre utwory. Uważam jednak, że one żyją swoim własnym życiem. Są to utwory retro tylko w pewnym stopniu, tak twierdzę, bo wiem, skąd się wzięły. Ale gdy ktoś słyszy te nagrania, większość reaguje mówiąc, że jest to filmowa muzyka i słyszałem opinie typu, że jest to najlepsza płyta jaką stworzyłem w ciągu 30 lat.

W międzyczasie Anselmo wyda EP-kę Scour, jak również zajmuje się wydawnictwem The Illegals. Dlatego też debiutancki album En Minor pojawi się na pewno w 2018 roku, możliwe, że już w marcu.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.