Pierwszy polski muzyk w barwach wytwórni Sub Pop. Dla nich nagrywała Nirvana i Soundgarden

Joanna Chojnacka
29.11.2018 17:13
Konsola|undefined Fot. Pixabay

Pierwszy polski artysta podpisał kontrakt ze znaną wytwórnią Sub Pop. Perfect Son, czyli Tobiasz Biliński wyda płytę "Cast" w 2019 roku.

Sub Pop to kultowa wytwórnia z Seattle założona przez Bruce'a Pavitta w 1986 roku. Zapisała się w historii muzyki rockowej, biorąc pod skrzydła kapele takie jak Nirvana, Mudhoney czy Soundgarden. Miejscu przypisuje się spopularyzowanie grunge'u

Pierwszy polski artysta w wytwórni Sub Pop

Pierwszym polskim muzykiem, któremu udało się podpisać kontrakt z wytwórnią jest Tobiasz Biliński, znany jako Perfect Son. Artysta należał do synthpopowej grupy Coldair, jednak postawił na solową karierę stworzył płytę "Cast", którą wyda pod barwami Sub Pop już 15 lutego 2019 roku. Materiał składa się z 10 popowych kawałków.

Droga polskiego muzyka z kultową wytwórnią przecięła się na koncercie Bilińskiego na South by Southwest. Wówczas współzałożyciel wytwórni Jonathan Poneman zafascynował się twórczością Coldair. Muzyk utrzymywał z mężczyzną stały kontakt, a gdy stworzył materiał na "Cast" podzielił się nim z Ponemanem, który natychmiast zaproponował mu kontrakt.

Tracklista "Cast"

  1. Reel Me
  2. Lust
  3. It’s For Life
  4. Old Desires
  5. So Divine
  6. Promises
  7. High Hopes
  8. My Body Wants
  9. Wax
  10. Almost Mine
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.