Plakaty Behemotha znowu obrażają katolików: "Słudzy diabła nie będą nam zaśmiecać miast!"

20.10.2022 13:12
Behemoth Fot. Rex Features/East News

Powstała nawet specjalna petycja skierowana do prezydenta Warszawy, by usunąć plakaty Behemotha z ulic miasta.

Behemoth kolejny raz ma przechlapane u radykalnych katolików. Plakaty promujące trasę "The European Siege Tour" nie spodobały się członkom Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stworzyli oni nawet specjalną petycję, by postery zniknęły z ulic Warszawy. Na razie podpisało ją ponad 8 tysięcy osób.

Polecamy

Plakaty Behemotha znowu obrażają katolików: "Słudzy diabła nie będą nam zaśmiecać miast!"

Petycja "Stop Bluźnierstwom" jest skierowana do prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, by natychmiast usunąć plakaty Behemotha z ulic miasta.

W ostatnich dniach ulice Warszawy zostały oklejone plakatami death-metalowego zespołu Behemoth. Zespół Adama Darskiego znanego pod pseudonimami “Nergal” a niegdyś nawet “Holocausto”, po raz kolejny postanowił splugawić święte wartości i wizerunki, tym razem kpiąc z Krzyża Naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa.

Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej chcą postawić kres prowokacji "tych marionetek szatana":

Dołącz do apelu, aby te plakaty zniknęły z ulic Warszawy! Słudzy diabła nie będą nam zaśmiecać miast!

Katolicy uważają, że plakaty są manifestacją satanizmu:

Jako katolicy nie możemy pozwolić, aby nasze dzieci atakowane były tego rodzaju profanacjami, które odbierają świętości jej właściwą cześć. Zjednoczmy się, aby pokazać diabłu i jego sługom, że nie ma dla nich miejsca na ulicach naszych miast.

Inicjatywę poparł historyk oraz były członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, Sławomir Cenckiewicz.

Tymczasem Nowy album Behemoth, "Opvs Contra Natvram" trzeci tydzień utrzymuje się na podium Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce, OLiS. W tym tygodniu, podobnie jak w poprzednim, najnowsze wydawnictwo grupy uplasowało się na drugim miejscu, podczas gdy wersja winylowa od momentu premiery nie opuszcza miejsca pierwszego. Przypomnijmy, że „Opvs Contra Natvram” zadebiutował na OLiS na pierwszej pozycji, zarówno na liście sprzedaży płyt CD, jak i LP.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.