Pluszowa zagłada od Royal Blood!

Magda Słomka
09.02.2015 12:34
Pluszowa zagłada od Royal Blood! Fot. kadr z wideo

„Out Of Black” to nowy teledysk zespołu Royal Blood. Głównym bohaterem klipu jest pluszowy królik-morderca. Tak naprawdę to kosmita, który zabija ludzi swoimi wnętrznościami...

A wszystko przez kradzież batonika...

Musieliśmy trochę poczekać na ten teledysk - brytyjski zespół udostępnił klip do piosenki, będącej pierwszym singlem promującym debiutancką płytę zatytułowaną po prostu „Royal Blood”. Utwór ukazał się jeszcze w 2013 roku. Obejrzyjcie wideo i sprawdźcie, czy warto było wypatrywać „Out Of Black”!

W połowie animowany klip został wyreżyserowany przez Christy’ego Karacasa i Davida Wilsona, odpowiedzialnego także za stworzenie ilustracji. Karakas opowiedział o sposobie tworzenia teledysku. Czy muzyka skomponowana przez Royal Blood miała tu znaczenie?

Chciałem stworzyć dynamiczną przestrzeń wypełnioną energią kinetyczną i ruchem w szybkim tempie, które byłyby dopasowane do piosenki. Wiele akcji animowałem pozwalając muzyce dyktować ruchy, nie planowałem wszystkiego od początku. Bezlitosny rytm basu i perkusji w tym kawałku sprawił, że animacja wydawała się wypływać sama spod moich palców.

Wilson był odpowiedzialny za stworzenie szkieletu całej historii. Reżyser rozrysował kadry pozostawiając luki do wypełnienia dla Karakasa.

Chciałem dać mu najwięcej swobody twórczej jak to tylko możliwe, jednocześnie upewniając się, że animacja i akcja na żywo będą ze sobą współgrały. Pokazałem Christy’emu punkt wyjścia - objaśniłem mu, którzy bohaterowie będą ze sobą walczyć, gdzie jest ich miejsce na planie i w końcu, kto umrze. Wtedy Christy stworzył sekwencję walki. To był specjalny projekt, przy którym pracowałem z wyjątkowym zespołem.

Podobała Wam się ta pluszowa rzeźnia?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.