"Początek" od tyłu. Czy piosenka projektu Męskie Granie Orkiestra 2018 ma ukryty przekaz?

Aleksandra Degórska
07.02.2019 12:17
Męskie Graniw 2018|undefined Fot. Adam Burakowski/REPORTER/East News

Dawid Podsiadło przemycił ukryte znaczenie w piosence "Nie ma fal". Czy podobnie stało się z utworem "Początek"?

Pod koniec stycznia 2019 jeden z YouTuberów doszukał się ukrytego znaczenia w piosence "Nie ma fal" Dawida Podsiadły słuchając utworu od tyłu. Wówczas w refrenie słyszymy słowa "I'm in love". Co ciekawe, również puszczając numer "Małomiasteczkowy" od tyłu okazało się, że Podsiadło ukrył zwrot "Hej, Bieszczady dają moc". Zabawa w odsłuchiwanie utworów od tyłu nie jest wcale taka bezsensowna.

"Początek" projektu Męskie Granie Orkiestra 2018 od tyłu

Czy również utwór "Początek", który nagrali Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło oraz Kortez, ma jakieś ukryte znaczenie, gdy przesłucha się piosenki od tyłu? Numer został stworzony na potrzeby Męskiego Grania 2018, którego dyrektorem artystycznym był właśnie Zalewski.

Przeczytaj także

Trzem wokalistom towarzyszyli w nagraniu "Początek" instrumentaliści Kuba Staruszkiewicz (perkusja, tamburyn) i Olek Świerkot (gitara, looper). Autorem słów i muzyki jest Zalewski. Posłuchajcie, jak piosenka "Początek" brzmi od tyłu:

Dotarliście do końca nagrania? Trudno zrozumieć, o czym śpiewają wokaliści, jak również przetrwać tę kakofonię dźwięków. YouTuberzy jednak lubią eksperymentować i tworzyć nagrania, które mogą wydawać się nikomu niepotrzebne.

Płyta "Męskie Granie 2018"

Fani imprezy mogą ponownie posłuchać swoich ulubionych artystów za sprawą składanki "Męskie Granie 2018". Wydawnictwo ukazało się 16 listopada 2018 i składa się z dwóch płyt. Na składance pojawiły się m.in. nagrania projektu Organka zatytułowanego ONA czy piosenki Zalewskiego, Comy oraz Kazika. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.