Polscy licealiści nie znają Led Zeppelin i mylą Beatlesów z Arctic Monkeys

Joanna Chojnacka
18.02.2019 15:02
Licealiści vs muzyka rockowa|undefined Fot. kadr z wideo/ DZIKIE UCHO

Na jednym z kanałów na YouTubie pojawił się film, w którym młodzi ludzie próbują zgadnąć, jakich klasyków rocka właśnie słuchają. Zobacz, jakie popełniali błędy.

Kanał "Dzikie Ucho" ma już na YouTubie niemal 30 tysięcy subskrypcji. Znajdziemy na nim filmy, na których osoby w różnych przedziałach wiekowych mierzą się z zagadkami muzycznymi, filmowymi czy telewizyjnymi. W jednym z nagrań polska wokalistka Margaret odgaduje piosenki o miłości, w innym dorośli słuchają współczesnych hitów i próbują podać ich autorów. 

Przeczytaj także

Licealiści kontra muzyka rockowa. Nie znają Led Zeppelin?

W kolejnym z odcinków, twórcy Dzikiego Ucha zaprosili do programu licealistów i gimnazjalistów, którzy zmierzyli się z prawdziwymi klasykami muzyki rockowej. Spytano ich o grupę Queen, Led Zeppelin, Beatlesów czy polski Perfect. Nie wszyscy dobrze wypadli w rywalizacji. Szczególnie dzisiaj, kiedy tak dużą popularnością cieszy się film "Bohemian Rhapsody" dziwi fakt, że jeden z nastolatków uznał, że w Queen śpiewa niejaki Freddy Moreno. Inny uczestnik rywalizacji pomylił Perfect z Kazikiem, a większość zebranych nastolatków uznała, że po raz pierwszy słyszy "Stairway To Heaven" Led Zeppelin. 

Dużo lepiej młodzi ludzie poradzili sobie z hitem Bon Jovi, "Livin' On A Prayer". Chociaż nie każdy z nich potrafił podać tytuł i autora utworu, to większość deklarowała, że zna kompozycję ze słyszenia. Kolejne schody pojawiły się przy pytaniu o "Come Togheter" The Beatles. Jeden z uczestników zabawy porównał utwór do Arctic Monkeys, a potem Red Hot Chili Peppers, innym strzałem było Foo Fighters. Na szczęście w filmie pojawiło się też sporo poprawnych odpowiedzi, a dwoje uczestników odpowiadało na pytania bezbłędnie.

Zobacz też: >>Według badań religijni ludzie nie słuchają metalu<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.