Polski zespół Tulia zaśpiewał „Nothing Else Matters” Metalliki

16.12.2018 19:42
Polski zespół Tulia zaśpiewał „Nothing Else Matters” Metalliki|undefined Fot. kadr z wideo

Zespół Tulia interpretował już utwory Dawida Podsiadły, Depeche Mode i Maanamu. Tym razem przyszła pora na ujawnienie teledysku do jednego z największych przebojów Metalliki.

Zespół Tulia tworzą wokalistki Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz i Tulia Biczak. W przeszłości były m.in. członkiniami Zespołu Pieśni i Tańca „Szczecinianie”. Cover doceniony został przez sam zespół, który udostępnił wersję Szczecinian na swoim oficjalnym fanpage’u na Facebooku. 

Tulia i Depeche Mode

Dziewczyny stały się rozpoznawalne w październiku 2017 roku, kiedy w sieci pojawiło się nagranie z koncertu, podczas którego zaprezentowały utwór „Enjoy The Silence” Depeche Mode w folkowej wersji. Potem, w lutym 2018 przyszedł czas na cover kompozycji „Nieznajomy” Dawida Podsiadły, z albumu „Comfort & Happiness”, a także kontrakt na wydanie płyty, która miała premierę 25 maja 2018. Na płycie znalazły się zarówno własne interpretacje znanych polskich utworów, jak i własne kompozycje - m.in. „Nie pytaj o Polskę”, „Krakowski Spleen”, „To wychowanie” i „Eli Lama Sabachtani”.

Tulia w coverze Metalliki

Wideo zostało udostępnione nie bez powodu. To rocznica rozpoczęcia poważnej kariery muzycznej zespołu Tulia.

W grudniu mija rok od czasu, kiedy rozpoczęła się nasza przygoda. Tuż przed świętami, po raz pierwszy stanęłyśmy przed kamerą. Utworem od którego zaczęłyśmy nagrania debiutanckich czterech klipów była nasza wersja „Nothing Else Matters” zespołu Metallica - jeden z pierwszych zaśpiewanych wspólnie utworów. Śmiało można powiedzieć, że zdjęcia dokumentują pierwsze chwile zespołu Tulia - naszą historię. Z okazji „rocznicy”, chcemy się nimi z Wami podzielić, a zarazem podziękować za wszystkie piękne i wzruszające momenty, w których z nami byliście. Za Wasze głosy w Opolu, za pozytywną energię, którą nam dajecie, za platynową płytę… ale przede wszystkim za Waszą obecność na naszych koncertach. Pięknie dziękujemy!

Zobaczcie, jak zespół Tulia sprawdził się w przeboju „Nothing Else Matters” Metalliki:

Jak się Wam podoba taka wersja utworu?

Justyna Kierzkowska|undefined
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.