Polski zespół nagrał cover "Stripped" Depeche Mode. W klipie zagrała aktorka z "Na Wspólnej" [WIDEO]

30.11.2021 14:48
Depeche Mode Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Posłuchajcie, jak polscy muzycy wykonali cover Depeche Mode. W teledysku zobaczycie Sylwię Gliwę.

Wejherowskiej zespół Spirit in the Forest podzielił się kolejnym coverem Depeche Mode. Tym razem zespół nagrał "Stripped", do którego powstał klip z Sylwią Gliwą znaną m.in. z "Na Wspólnej". 

Polecamy

Polski zespół nagrał cover "Stripped" Depeche Mode. W klipie zagrała gwiazda "Na Wspólnej" [WIDEO]

Grupa Spirit in the Forest powstała w 2020 r. Jej skład tworzą: wokalista i klawiszowiec Kamil Podbielski, gitarzysta Damian Podbielski, basista Artur Baranowski i perkusista Kordian Sikorski. Kwartet postanowił zająć się nagrywaniem swoich wersji piosenek zespołu Depeche Mode.

Reżyserem klipu do "Stripped" jest Robert Jop. Klip kręcony był w sierpniu na plaży w Lubiatowie. Damian Podbielski tak opowiedział o pomyśle zaproszenia do współpracy znanych aktorek:

Wizja naszych teledysków jest z góry przemyślana. W poprzednim klipie była pani Kasia Figura, która jest symbolem, ikoną seksu lat 80 i 90. Do drugiego teledysku chcieliśmy wziąć aktorkę z nowego pokolenia. Gliwa Sylwia gra m.in. w serialach telewizyjnych oraz dużych produkcjach filmowych i w naszym mniemaniu jest symbolem piękna i namiętności obecnych czasów. Skontaktowaliśmy się z panią Sylwią, która po rozmowie zgodziła się wziąć udział w naszym klipie.

Posłuchajcie, jak brzmi "Stripped" w wersji grupy Spirit in the Forest:

Damian Podbielski tak wyjaśnił dobór piosenki:

Nagraliśmy cover piosenki Stripped gdyż według nas mówi ona o dążeniu do wolności jednostki, ‘stripped’ czyli rozbierania się aż do naturalnych , pierwotnych emocji które tkwią głęboko w każdym z nas. Dotarcie do tych emocji prowadzi do bycia prawdziwym sobą, do podejmowania naprawdę suwerennych decyzji i nie sugerowania się wpływem otoczenia. Tekst piosenki napisał w 1985 roku Martin L. Gore który w tamtym czasie przebywał w Berlinie i był mocno zainspirowany panującą tam rzeczywistością.

Muzyk wyznał, że zespół chce poprzez swoje covery oddać ducha Depeszów i nie zamierza wykonywać luźnych interpretacji. Zależy im również na tym, aby promować twórczość Depeche Mode wśród osób, które słabo znają ich twórczość.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.