Poniedziałki z Metalliką. Zespół wymyślił atrakcje dla fanów, żeby zostali w domu

24.03.2020 10:58
Metallica|undefined Fot. Polska Press/East News

Metallica dołączyła się do walki z koronawirusem. Muzycy namawiają swoich fanów do pozostania w domu i publikują w sieci koncerty.

Koronawirus od tygodni rozprzestrzenia się po niemal całym świecie. Władze dokładają wszelkich starań, aby zatrzymać chorobę i poradzić sobie ze skutkami zarażeń. W większości państw zakazano zgromadzeń, zamknięto puby, restauracje, kina i kluby. W mediach pojawiają się kolejne apele, aby zostać w domu i przestrzegać zasad kwarantanny. Do akcji "Zostań w domu" dołączają się kolejne gwiazdy.

Poniedziałki z Metalliką. Zespół publikuje całe koncerty

Do zostania w domu postanowili namówić swoich fanów także członkowie Metalliki. Artyści podobnie jak większość muzyków na świecie musieli zrezygnować lub przełożyć najbliższe plany koncertowe. Jednak zdecydowali, że udostępnią część nagrań z występów na żywo w sieci.

Przeczytaj także

Zespół ogłosił, że zorganizuje tzw. "Poniedziałki z Metalliką". Akcja polega na transmitowaniu całych koncertów na oficjalnym kanale na YouTubie i na Facebooku w każdy poniedziałek.

Metallica zamieściła wpis na temat inicjatywy w swoich mediach społecznościowych:

W czasach, gdy musimy zostać w domu, brakuje nam muzyki na żywo. Dlatego chcemy przypomnieć sobie nasze ulubione występy i przeżyć je z Wami jeszcze raz w odpowiedniej odległości. Nie chcemy zabrzmieć banalnie, ale teraz tkwimy w tym wszystkim razem bardziej niż kiedykolwiek i powinniśmy zostać w kontakcie, żeby to jakoś przetrwać. Dlatego wprowadzamy serię transmisji koncertów Metalliki, które możecie zobaczyć prosto z kanapy!

W miniony poniedziałek Metallica podzieliła się koncertem w Slane Castle z 8 czerwca 2019 roku. Kolejna transmisja odbędzie się już 30 marca.

Zobacz też: Włosi odkryli sposób na kwarantannową nudę. Stworzyli kino na rzymskich budynkach 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.