Posłuchaj „Last Christmas” w wersji metalcore'owej

Kamil Kacperski
04.12.2017 16:02
Posłuchaj „Last Christmas” w wersji metalcore'owej Fot. materiały prasowe

August Burns Red nagrało cover świątecznego hymnu autorstwa George'a Michaela. Muzycy składają hołd popowemu wokaliście. Wesołych świąt!

Jeżeli czytacie teraz ten artykuł, to prawdopodobnie macie na tyle dużo lat, że kiedyś przypadkiem usłyszeliście legendarny utwór opowiadający o smutnej przygodzie miłosnej pewnego młodego chłopaka. Przebój George'a Michaela już od 1986 roku łapie za serca i uszy milionów ludzi na całym świecie. 

Jeśli jednak nie jesteście fanami oryginalnej wersji, to metalcore'owy zespół August Burns Red wydał właśnie wersję dla osób, którzy serce mają czarne, a palcami częściej pokazują rogi, a nie okejkę:

Basista zespołu Dustin Davidson postanowił nieco „umetalowić” przebój Michaela, jednocześnie zostawiając pewien pozytywny aspekt tego utworu:

W tym roku usiadłem do pisania mając w głowie intencje, żeby zrobić coś pozytywnego, melodyjnego i pełnego dobrych solówek. Kiedy zdecydowałem się na cover George'a Michaela starałem się pamiętać, że większość osób zna tylko refren tej piosenki. Nie chciałem, żeby odgrywać ten kawałek nuta po nucie, więc wziąłem główny motyw i zrobiłem na jego podstawie kilka oryginalnych pomysłów. Tekst „Last Christmas” jest bardzo smutny, więc jeśli czujesz się samotnie w te święta, to mam nadzieję, że ten cover pomoże Ci je jakoś przeżyć.

Ten utwór kontynuuje tradycję August Burns Red, którzy co roku wydają własną wersję klasycznych utworów bożonarodzeniowych. Panowie grali już takie hity jak „Jingle Bells”, czy motyw przewodni z filmu „Kevin sam w domu”, także wiedzą co i jak. Metalowych świąt!

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.