Posłuchaj „prezenciku” od Kasabian

Jakub Gańko
27.12.2016 10:47
Posłuchaj „prezenciku” od Kasabian Fot. Retna / Photoshot / Reporter / East News

Twórcy „West Ryder Pauper Lunatic Asylum” podzielili się na święta ze swoimi fanami fragmentem utworu z następcy „48:13”.

Grupa z Leicester nie spieszy się z prezentacją swojego szóstego albumu. Dotychczas w studyjnej wersji poznaliśmy zaledwie kawałek „Comeback Kid”, który trafił na ścieżkę dźwiękową gry FIFA 17. Na żywo wykonywany był również utwór „Put Your Life On It”.

Płyta, która ma stanowić powrót do gitarowych korzeni zespołu, była pierwotnie zapowiadana na jesień. Choć termin nie został dotrzymany, z udzielanych dotąd wywiadów poznaliśmy już tytuły niektórych kompozycji, które mają na nią trafić: „You're In Love With a Psycho”, „24/7”, „All Through The Night” i „Good Fight”. O tej ostatniej wokalista Tom Meighan wypowiadał się w następujący sposób:

Jest niesamowita, jak utwór Davida Bowiego. Serge pokazywał mi demówki całego albumu, a ja tylko na to: „Jasna cholera!”. To nie będzie nic w stylu „48:13”, nie ma tu miejsca na żadne przerywniki i tego typu gówna.

Niestety, na dźwiękowe potwierdzenie tych słów przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Kasabian nie zapomniał jednak na Święta o swoich fanach i udostępnił trwający niewiele ponad minutę fragment nowej kompozycji. Nie wiemy, czy jest to kawałek któregoś z ujawnionych już utworów. Jest w nim jednak elektroniczna pulsacja i nadawałby się doskonale na otwarcie płyty.

Wesołych Świąt od Kasabian! Oto Wasz prezencik!

Możemy być raczej spokojni o premierę szóstego krążka w 2017 roku. Kasabian podał już daty pierwszych włoskich koncertów zaplanowanych na lipiec 2017 i obiecał podać wkrótce kolejne terminy. W kuluarach mówi się, że grupa Toma Meighana będzie główną gwiazdą festiwali Reading i Leeds.

Jak Wam się podoba nowy utwór od Kasabian?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.