Powstaje film sci-fi na podstawie płyty Alice In Chains. Jest już pierwszy trailer

Joanna Chojnacka
14.12.2018 15:20
Alice In Chains|undefined Fot. kadr z wideo/Alice In Chains

W filmie "Black Antenna" zostaną wykorzystane wszystkie utwory z płyty "Rainier Fog", a produkcja będzie podzielona na 10 odcinków.

Grupa Alice In Chains ogłosiła, że ich najnowszy album "Rainier Fog" doczeka się filmowej adaptacji. 10 utworów z płyty będzie stanowiło tło dla 90-minutowego obrazu science-fiction, który wyprodukuje i wyreżyseruje Adam Mason. Film zostanie wydany na początku przyszłego roku w 10 częściach. Każda z nich będzie zawierała jeden numer z najnowszej płyty zespołu. 

Alice In Chains tworzy film science fiction "Black Antenna"

Film na podstawie "Rainier Fog" będzie nosił tytuł "Black Antenna", a grupa nie kryje podekscytowania produkcją. Muzycy twierdzą, że pisząc kawałki na każdą z dotychczasowych płyt, od razu wyobrażali sobie klip, który mógłby do nich powstać. Sean Kinney, perkusista zespołu oficjalnie zdradził skąd wzięła się idea nakręcenia filmu:

Zawsze chcieliśmy kręcić klip do każdego z naszych utworów. Teraz nie tylko się to udało, ale całkowicie wymknęło spod kontroli i zrobiliśmy film.

Reżyser Adam Mason ma na swoim koncie współpracę między innymi z Anthonym Hopkinsem czy Alem Pacino. Artysta podkreśla, że pomysł na współpracę z Alice In Chains pojawił się w jego głowie już dawno, lecz dopiero teraz trafiła się okazja, żeby go zrealizować:

Jestem wieloletnim fanem zespołu. To była okazja, żeby zrobić coś świeżego, inspirującego i niezależnego. Dzwięk i wizja są tutaj ściśle spójne - to genialna synergia, która doprowadziła nas do naprawdę wyjątkowego projektu. 

W sieci pojawił się już pierwszy trailer filmu, który można obejrzeć poniżej:

Alice In Chains wystąpi na koncercie w Polsce w 2019 roku

Grupa Alice In Chains zaprezentuje swój nowy materiał fanom z Polski już w 2019 roku. Zespół zagra 11 czerwca 2019 roku na Impact Festivalu w krakowskiej TAURON Arenie. Na imprezie pojawi się także Tool, który przyjedzie do naszego kraju po raz pierwszy. Bilety na wydarzenie są dostępne w ogólnej sprzedaży od 26 października 2018 roku

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.