Powstała strona, która liczy Batushki. Według niej zespołów jest już ponad 30

25.10.2019 15:06
Batushka|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Na Facebooku powstał fanpage, który liczy nowo odkryte Batushki. Chodzi o zespoły, które swoją symboliką nawiązują do blackmetalowców z Białegostoku. 

Grupa Batushka, która wywołała niedawno zamieszanie na scenie blackmetalowej w Polsce powstała w 2015 roku. Po wydaniu debiutanckiej płyty i licznych koncertach w kraju i za jego granicami nastąpił głośny rozłam. Konflikt gitarzysty zespołu Krzysztofa Drabikowskiego z wokalistą Bartłomiejem Krysiukiem trwa i nie został ostatecznie rozwiązany. Sąd nadal nie zdecydował, któremu z muzyków przysługują prawa do nazwy kapeli.

Powstała strona, która liczy Batushki

Brak decyzji sądowej doprowadził do sytuacji, w której obie strony konfliktu kontynuują działalność dwóch zespołów o tej samej nazwie. Spory szybko stały się obiektem żartów metalowego środowiska. Zaczęły powstawać zespoły, których nazwy i symbolika przypominała tę batushkową. Do dziś trudno stwierdzić, które zostały założone tylko dla żartu, a które z konfliktu między polskimi muzykami nie zdają sobie sprawy. Pośród nowych tworów zaczęto odkrywać również muzykę, która powstała przed "oryginalną" Batushką.

Przeczytaj także

Batushek mamy obecnie na tyle dużo, że na Facebooku pojawił się fanpage "Ile Batushek istnieje?", który ma usystematyzować nasza wiedzę na temat kapel. Strona w ironiczny sposób odlicza i publikuje kolejne formacje, które nawiązują do stworzonej przez Drabikowskiego i Krysiuka grupy. Póki co admini fanpage'a wraz ze swoimi fanami odkryli aż 36 Batushek. Znacie je wszystkie?

Przeczytaj także

Batushka zagra na Castle Party 2020

Grupa Batushka wystąpi wkrótce podczas kolejnej edycji Imprezy Castle Party. Koncerty w Bolkowie odbędą się w dniach 9-12 lipca 2020 roku. Poza grupą Bartka Krysiuka, na Castle Party zobaczymy również Artrosis, Black Tundra, Das Moon, Decadent Fun Club, Hocico, Hell:Sector, Inkubus Sukkubus, Kælan Mikla, Kollaps, Krzywdy, Lebanon Hanover, Massive Ego, Nosferatu, Rosk, She Past Away oraz Vlad In Tears. 

Zobacz też: Batushka z imponującym wynikiem sprzedaży. Zespół pobił nawet Eda Sheerana 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.