Powstanie Autostrada Do Piekła na cześć Bona Scotta z AC/DC

23.10.2019 13:59
AC/DC|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Legendarny wokalista grupy AC/DC zostanie uhonorowany przez mieszkańców Australii. Z okazji rocznicy jego śmierci otworzy się Autostrada Do Piekła.

Legendarny wokalista AC/DC, Bon Scott zmarł 19 lutego 1980 roku w Londynie. Muzyk podobno zadławił się własnymi wymiocinami po wypiciu bardzo dużej ilości alkoholu. W 2006 roku Hit Parader sklasyfikował piosenkarza na 5. miejscu listy najlepszych wokalistów wszech czasów. 

AC/DC: Autostrada Do Piekła na cześć Bona Scotta

Już w 2020 roku minie dokładnie 40 lat od śmierci kultowego muzyka. Z tej okazji Australijczycy postanowili uczcić artystę. Podczas finału Perth Festival, który odbędzie się 1 marca 2020 roku zostanie otworzona symboliczna Autostrada Do Piekła - Highway To Hell - nawiązująca do największego hitu zespołu.

Przeczytaj także

Fani AC/DC wpadli na pomysł, aby zamknąć 10-kilometrowy fragment Perth's Canning Highway i zorganizować tam imprezy oraz paradę. W wydarzeniu wezmą udział między innymi kapele grające covery AC/DC jak bluegrassowa Steve ’n Seagulls czy japońskie trio Shonen Knife oraz zmiejscowa orkiestra symfoniczna, które zaproponują zupełnie nowe interpretacje hitów formacji.

Koncertom będą towarzyszyć także inne atrakcje. Fani AC/DC będą mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych, wystawach czy piknikach rodzinnych.

Organizator wydarzenia, Pete Stone podkreślił wyjątkowość wydarzenia:

Oczywiście coś takiego wiąże się z pewnymi niedogodnościami, ale wiadomo, nie da się zorganizować czegoś na taką skalę bez konsekwencji. Jest coś naprawdę potężnego w oddaniu autostrady na jeden dzień ludziom. Zamienimy ją w 10-kilometrową ulicę, która połączy wszystkich na drodze. Ludzie bardzo entuzjastycznie reagują na ten pomysł.

Bon Scott przez lata mieszkał w Perth, jednak co ciekawe pochodzi ze Szkocji. Emigrował wraz z wraz z rodziną do Australii w wieku 6 lat.

Zobacz też: Powstały okolicznościowe monety AC/DC na cześć dwóch kultowych albumów grupy 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.