Powstanie trzeci odłam Kata? Kat & Roman Kostrzewski opublikował nowy skład zespołu

Justyna Kierzkowska
11.02.2019 13:33
Kat & Roman Kostrzewski|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Na Facebooku powstał nowy fanpage grupy Kat & Roman Kostrzewski. W składzie zespołu Irka Lotha zastąpił były perkusista Virgin Snatch.

W 2004 roku w składzie grupy Kat nastąpiły poważne zmiany, które doprowadziły do ostatecznego podziału członków na dwie oddzielne kapele. Zespół zakończył wówczas współpracę z perkusistą Ireneuszem Lothem, a następnie z frontmanem grupy Romanem Kostrzewskim. Miejsce Lotha zajął Mariusz Prętkiewicz, a Kostrzewskiego zastąpił Henry Beck. Byli członkowie formacji postanowili kontynuować działalność i ruszyli w trasę koncertową ze starym materiałem. Ze względów prawnych byli zmuszeni do założenia zespołu pod nową nazwą - Kat & Roman Kostrzewski.

Kat & Roman Kostrzewski zmienił skład?

Zespół pod nową nazwą działał regularnie aż do lutego 2019 roku, kiedy to na portalu społecznościowym Facebook powstał całkiem nowy fanpage grupy. W zakładce "informacje" w składzie kapeli widnieje nazwisko Jacka Nowaka w roli perkusisty. Na stronie pojawiły się już pierwsze pytania fanów: co stało się z Irkiem Lothem? Czy będzie on kontynuował działalność Kata pod trzecią nazwą? Kto nagra partie perkusyjne na "Popiór"? Kogo zobaczymy na trasie promującej płytę? Roman Kostrzewski specjalnie dla Antyradio.pl, opowiedział o dalszych losach zespołu. Na komentarz Irka Lotha nadal czekamy.

Na dotychczasowym fanpage'u działy się dziwne rzeczy, jak chociażby usunięcie najbliższego koncertowego wydarzenia (występ na Gostyńskich Rockowaniach). Złożyłem prośbę w imieniu zespołu o powierzenie mi roli administratora, żeby ustrzec zespół od tego rodzaju doświadczeń, lecz administrujący nim Kasia i Irek Loth odmówili. Nie było innego wyjścia jak założenie nowego. 

Irek nie wziął udziału w pracach nad płytą, bo jakoś ciężko mu było do tych prac się zebrać. Rozumieliśmy, że to jego osobisty wybór, jednakże nie za bardzo mogliśmy ze wszystkim czekać miesiącami. W przyszłości jest możliwa dalsza współpraca, ale nie tylko od nas jest to zależne. 

Jacek Nowak znany w środowisku muzycznym jako Jacko dołączył do składu muzyków Marka Piekarczyka w 2001 roku. Wraz z Pawłem Mąciwodą, który aktualnie gra z grupą Scorpions, stworzył podwaliny dla zespołu Virgin Snatch.

Przeczytaj także

Kat & Roman Kostrzewski - premiera płyty "Popiór"

Grupa zapowiedziała premierę nowego albumu "Popiór" na 1 marca 2019 roku. Tego samego dnia w warszawskiej Progresji rozpocznie się trasa koncertowa promująca krążek. Tournee obejmie ponad 20 miast w Polsce i skończy się w kwietniu 2019. Najnowsze wydawnictwo grupy najprawdopodobniej będzie dostępne do kupienia wyłącznie za pośrednictwem ich oficjalnej strony internetowej oraz na koncertach. Zapowiedziane wydarzenia mają się odbyć zgodnie z planem.

plakat kat
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.