Poznajcie Dad Brains, hardcore’owy zespół śpiewający o urokach bycia ojcem

Maciej Koprowicz
13.06.2018 12:18
Poznajcie Dad Brains, hardcore’owy zespół śpiewający o urokach bycia ojcem Fot. materiały prasowe

Jeśli macie dzieci to wiecie, że bycie młodym rodzicem to prawdziwy hardcore. Punkowcy z Kalifornii opowiadają o swoich tacierzyńskich doświadczeniach w utworach naprawdę z życia wziętych.

Nawet w życiu punka przychodzi taki czas, gdy trzeba się ustatkować i założyć rodzinę. Deskorolkę zamienić na dziecięcy wózek, a zamiast na koncerty, chodzić na spacery z pociechami…

Nic z tych rzeczy! Obowiązki rodzicielskie z powodzeniem można łączyć z miłością do punk rocka. Dowodzą tego członkowie zespołu Dad Brains z Ventura i Oxnard w Kalifornii.

Dad Brains - zespół hardcore'owych ojców

Jeśli nazwa tej kapeli kojarzy Wam się z Bad Brains, legendą hardcore punka, to nie jest to przypadek. „Tatusiowie” grają pełnokrwisty hc/punk, z tym, że teksty nie dotyczą spraw społecznych ani politycznych, a… uroków bycia ojcem.

Ojcostwo to oczywiście radość, jaką niesie posiadanie dzieci, ale też cała masa obowiązków. Czasem z maluchami jest tyle zamieszania, że aż chce się zakrzyknąć: „Potrzebuję przerwy!”. Tak jak podmiot liryczny kawałka Dad Brains, „Baby Jail”. Posłuchajcie sami:

Zespół 15 czerwca 2018 wyda swoją debiutancką EP, zatytułowaną po prostu „Dad Brains”. Data nie jest wybrana przypadkowo – dwa dni później Amerykanie obchodzić będą Dzień Ojca. W Polsce ojcowie mają swoje święto 23 czerwca.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.