Prawdziwy rarytas dla fanów Metalliki - zobaczcie cały koncert zespołu z 1991 roku

28.04.2020 10:33
Prawdziwy rarytas dla fanów Metalliki - zobaczcie cały koncert zespołu z 1991 roku Fot. Wojtek Laski/East News

Nagranie z 1991 roku zostało zarejestrowane w Muskegon, w stanie Michigan w trakcie trasy koncertowej promującej "The Black Album". Dwu i pół godzinny koncert zobaczycie poniżej.

Trasa koncertowa promująca "The Black Album" trwała od 1991 do 1994 roku, a w jej trakcie zespół zwiedził niemalże cały świat. Dla Metalliki była to trasa przełomowa - wówczas pierwszy raz stali się gwiazdami wypełniającymi stadiony, co później stało się dla nich codziennością. 

Metallica - zobaczcie koncert z 1991 roku

Pierwsze kroki w drodze na sam szczyt i próbę cementowania swojej pozycji w świecie muzyki możecie zobaczyć w poniższym nagraniu, które pochodzi z początków potężnego tournee wspierającego "The Black Album". Metallica postanowiła grać prawie 3-godzinne koncerty w ramach "wieczoru z zespołem" - panowie grali bez żadnego supportu, co pozwalało im na konkretne wydłużenie swoich koncertów. 

Przeczytaj także

Począwszy od większości "The Black Album", przez największe "przeboje", aż po mieszankę utworów z "... And Justice For All", setlista z tego koncertu jest naprawdę świetna i zadowoli nawet najbardziej krytycznych fanów zespołu. Bez zbędnego przedłużania - zobaczcie koncert Metalliki z 1991 roku:

Powyższe nagranie zostało udostępnione przez zespół w ramach "Poniedziałków z Metalliką", serii archiwalnych koncertów grupy. Transmisje z tymi występami są za darmo na YouTube, a w trakcie emisji można wpłacać datki na cele charytatywne - wśród nich jest m.in. walka z koronawirusem. Zespół w taki sposób stara się pomóc osobom najbardziej zagrożonym. 

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.