Premiera koncertu Huntera z Palladium!

Justyna Kierzkowska
28.12.2015 11:54
Premiera koncertu Huntera z Palladium! Fot. kadr z wideo

Po kilku miesiącach od zapowiedzi zespół ujawnił pełne nagranie z występu z 2013 roku. Antyradio.pl jako pierwszy serwis w Polsce publikuje cały zapis wydarzenia. Sprawdźcie, jak było w klubie Palladium w 2013 roku!

Hunter z okazji 30-lecia powstania zespołu postanowił przygotować dla swoich wielbicieli specjalny prezent. Członkowie grupy zadecydowali, że będzie to zapis występu, który odbył się z 15 listopada 2013 roku w warszawskim klubie Palladium, w ramach promocji krążka „Imperium”. W ciągu kolejnych tygodni kapela ujawniała fragmenty nagrań, m.in. utwory „NieRaj”„BiałoCzerw”.

Sprawdźcie, jak było w Palladium!

W koncercie udział wzięli również goście specjalni. Na scenie pojawili się: Chór Kantata, którym dyrygował Mariusz Pardo, Monika Szwejkowska-Karchut, Ania Moryto, Ula Grzegorczyk, Ola Trzcińska, Czarek Augustynowicz, Justyna Bezgębluk i Zbyszek Orzoł. Razem z grupą Hunter wystąpił również Tomasz Kasprzyk, prowadzący program Kasprologia w Antyradiu, który zagrał na skrzypcach.

Paweł „Drak” Grzegorczyk specjalnie dla Antyradio.pl skomentował premierę koncertu. 

Rzeczą absolutnie najtrudniejszą w wydawnictwach LIVE jest oddanie atmosfery koncertu. Właściwie jest to nie do odtworzenia na ekranie. Ale można się do tego zbliżyć. Zarówno obrazem jak i dźwiękiem. Montaż i edycja obrazu jest niezmiernie trudna, ponieważ nie jest w 3D, a my jesteśmy przed ekranem a nie na sali, wśród publiczności. Wtedy jedynym sposobem wybrnięcia z tej sytuacji jest montaż ujęć z poszczególnych kamer, który tak nas wciągnie, że damy się ponieść i zapomnimy o tym, jakże kłopotliwym szczególe. Natomiast największym problemem dźwięku jest brak koncertowej mocy. Miks całości musi więc jak najwierniej oddać atmosferę, moc, a czasem wręcz hałas, którego doświadczamy na żywo. Sztuką jest zrobić to tak, żeby jednocześnie wszystko było słychać. Dlatego też zarówno Berson z Mania Studio, który odpowiada za montaż obrazu, jak i Jacek Miłaszewski, który zmiksował dźwięk zasługują na słowa najwyższego podziwu, ponieważ w moim odczuciu doprowadzili do tego, że włączając ten koncert można się poczuć jakbyśmy w nim naprawdę uczestniczyli, a to rzecz niebywała. Polecam wieczorem, ze słuchawkami na uszach. Głośno!

Na swoim kanale zespół przygotował także specjalną playlistę, zawierająca wszystkie utwory z koncertu oddzielnie, ale ułożone chronologicznie.

Setlista

 1. Intro
 2. Wyznawcy
 3. Dura Lex Sed Lex
 4. Płytki Dołek
 5. Imperium Uboju
 6. Arges
 7. RnR
 8. Imperium MÆCZETY
 9. Dwie Siekiery
 10. Pomiędzy Niebem a Piekłem
 11. Białoczerw
 12. Nieraj
 13. Osiem
 14. Armia Boga
 15. Labirynt Fauna
 16. Rzeźnia nr. 6
 17. ŚmierciŚmiech
 18. Samael
 19. T.E.L.I...
 20. Imperium Trujki
 21. Trumian Show
 22. O Wolności

Jak Wam się podoba koncert Huntera?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.