Prince nie żyje. Miał 57 lat

Magda Słomka
21.04.2016 19:55
Prince nie żyje. Miał 57 lat Fot. ons.pl

Amerykański muzyk zmarł 21 kwietnia 2016 roku. Przyczyna śmierci Prince’a nie jest znana.

Ciało Prince’a zostało znalezione o poranku w studiu nagraniowym w Minnesocie znajdującym się na terenie jego domu. Około 9:45 do posiadłości przybyli pracownicy medyczni. Po oględzinach potwierdzono tożsamość artysty i ogłoszono zgon.

Informacja została potwierdzona przez rzecznika Prince'a za pośrednictwem agencji Associated Press.

W tygodniu poprzedzającym śmierć artysty, podczas powrotu z koncertu, samolot przewożący muzyka musiał wykonać awaryjne lądowanie z powodu złego samopoczucia Prince'a. Według menedżerów wokalista trafił wtedy do szpitala z powodu ostrej odmiany grypy. Został jednak wypisany tego samego dnia.

Prince Rogers Nelson Rogers, urodził się 7 czerwca 1958 roku. Muzyk w przeciągu swojej muzycznej kariery sprzedał około 100 milionów albumów. Prince'a kojarzono ze stylami muzycznymi jak soul, funky, R&B, dance, rock, jazz rock. Był wokalistą, autorem tekstów, kompozytorem i multiinstrumentalistą. W 2004 roku Prince został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. 

Niech spoczywa w pokoju...

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.