Próba ocenzurowania koncertu z coverami Kory. Jest oświadczenie Ralpha Kaminskiego

03.12.2021 16:12
Ralph Kaminski Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Organizator koncertu i Ralph Kaminski wydali oświadczenie w sprawie zamieszania przed koncertem w Białymstoku.

Ralph Kaminski promuje swój najnowszy album z coverami Maanamu i Kory, który ukazał się 15 października 2021. W ramach trasy koncertowej artysta miał zaplanowany występ 1 grudnia 2021 w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Koncert mógł się nie odbyć, a problemem miała być tęczowa flaga na scenie. Ralph Kaminski ostatecznie pojawił się na scenie, a organizator wydał oświadczenie w tej sprawie.

Polecamy

Próba ocenzurowania koncertu z coverami Kory. Jest oświadczenie Ralpha Kaminskiego

Koncert Ralpha Kaminskiego odbył się z opóźnieniem, bo pracownica zatrudniona przez organizatora nie chciała pozwolić na umieszczenie nad sceną tęczowej flagi. Rozpoczęły się negocjacje, przez które występ się opóźnił. Artysta miał zagrozić, że nie wyjdzie na scenę, jeżeli flaga nie zostanie umieszczona na scenie. Ostatecznie problem rozwiązano pomyślnie i Kaminski zagrał koncert. Organizator wydarzenia, agencja Good Taste Production, wydał oświadczenie w tej sprawie:

W odniesieniu do sytuacji, jaka miała miejsce wczoraj w Białymstoku podczas koncertu/spektaklu Ralpha Kaminskiego - KORA zapewniamy, że mimo utrudnień, przedstawiciele Good Taste Production oraz Artyści dołożyli wszelkich starań, aby wydarzenie odbyło się zgodnie z planem. Jego opóźnienie wynikało z oporu stawianego przez niektórych pracowników Instytucji, podnajętych do pracy na ten dzień przez Organizatora, zgodnie z wymogami Opery i Filharmonii Podlaskiej. Koncert/spektakl udało się rozpocząć dopiero po interwencji dyrekcji Instytucji.

Organizator podkreślił, że elementy scenografii są symbolami i koncert nie ma na celu obrażenia niczyich uczuć religijnych. Agencja zacytowała również Ralpha Kaminskiego, który tak skomentował sprawę:

W kontekście próby ocenzurowania mojego koncertu/spektaklu KORA przez część pracowników Opery i Filharmonii Podlaskiej, chcę napisać od siebie i powiedzieć wyraźnie, że moja sztuka to niedosłowności. To symbole, metafory, interpretacje. Mój zespół i cały team składa się z ludzi z różnych światów, wszyscy się szanujemy i potrafimy ze sobą pracować. Ubolewam, że taka sytuacja miała miejsce. Jeszcze raz dziękuję wspaniałej publiczności za wyrozumiałość!

Przeczytajcie cały wpis organizatora w sprawie koncertu w Białymstoku:

Portal onet.pl otrzymał komentarz od rzeczniczki Opery i Filharmonii Podlaskiej, Małgorzaty Jopich, która podkreśliła, że koncert był wydarzeniem organizowanym przez zewnętrzną firmę:

Opera i Filharmonia Podlaska jedynie wynajęła scenę oraz była odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa podczas wydarzenia. W związku z powyższym, Opera i Filharmonia Podlaska nie mogła i nie ingerowała w przebieg koncertu. Z informacji przez nas uzyskanych wynika, iż wątpliwości inspicjenta wynikały wyłącznie z niezgodności scenografii z przesłanym wcześniej przez organizatora koncertu raiderem. Trzeba podkreślić, że zarówno inspicjent, jak i inni pracownicy obsługi sceny zostali zatrudnieni do obsługi koncertu bezpośrednio przez organizatora wydarzenia.

Najbliższy koncert Ralpha Kaminskiego odbędzie się 5 grudnia 2021 w Katowicach. Sprawdźcie, gdzie jeszcze będziecie mogli zobaczyć artystę z programem "Kora":

  • 05.12.2021 - Katowice - Miasto Ogrodów, Katowice
  • 06.12.2021 - Opera Krakowska, Kraków
  • 13.12.2021 - Centrum Spotkania Kultur, Lublin
  • 14.12.2021 - Filharmonia Podkarpacka im. A. Malawskiego, Rzeszów
  • 17.12.2021 - Wytwórnia, Łódź
  • 20.12.2021 - Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
  • 21.12.2021 - Sala Ziemi MTP, Poznań
  • 11.01.2022 - Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, Toruń
  • 12.01.2022 - Filharmonia im. M. Karłowicza, Szczecin
  • 13.01.2022 - Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego, Bydgoszcz
Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.