Pseudonim Alice'a Coopera wymyśliły duchy. Tak twierdzi wokalista

04.11.2019 16:14
Alice Cooper|undefined Fot. Sputnik/EAST NEWS

Wokalista rockowy Alice Cooper przyznał, że jego pseudonim sceniczny pochodzi z sesji z tablicą Ouija. Nazwę zespołu muzyka zasugerował duch.

Nazwy zespołów i pseudonimy muzyków rodzą się w wielu różnych zadziwiających okolicznościach. AC/DC wykorzystali oznaczenia urządzeń elektrycznych, System Of A Down poezję Darona Malakiana, z kolei określenia "foo fighters" używano w czasie II wojny światowej w stosunku do niezidentyfikowanych obiektów latających, znanych dziś powszechnie jako UFO. 

Pseudonim Alice'a Coopera wymyśliły duchy

Alice Cooper urodził się jako Vincent Damon Furnier. Muzyk używał prawdziwego imienia i nazwiska przez długie lata. Grał pod prawdziwym nazwiskiem w zespole The Earwigs, który ewoluował w The Spiders i The Nazz. Jednak kiedy jego kariera wyszła poza Wielką Brytanię, muzyk postanowił zmienić również tożsamość.

Przeczytaj także

W 1967 roku Vincent Damon Furnier przeniósł się do Los Angeles z myślą o rozpoczęciu profesjonalnej kariery muzycznej. Wówczas muzyk przyjął nowy pseudonim - Alice Cooper i zaczął podawać się za wcielenie czarownicy. Skąd wziął się ten pomysł?

W książce "Golf Monster" Alice Cooper przyznał, że jedna z najpopularniejszych legend w środowisku muzyków rockowych jest prawdziwa. Wokalista opowiedział, że imię i nazwisko pomógł mu wybrać duch. Podobno za pomocą sesji z tablicą Ouija, muzyk połączył się z zaświatami i otrzymał informację, że w poprzednim wcieleniu był czarownicą nazywaną Alice Cooper. Artysta postanowił to wykorzystać.

Zobacz też: Phil Campbell i Alice Cooper nagrali razem utwór 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.