Punkowa rewolucja w książce dla dzieci

Robert Skowronski
07.10.2015 14:47
Punkowa rewolucja w książce dla dzieci Fot. Akashicbooks.com

Jeżeli twoje dziecko zadaje co minutę nowe pytanie, a jednym z nich było to czym jest punk rock, to nie musisz się już trudzić z tłumaczeniami. Powstała książeczka dla najmłodszych odpowiadająca na tę tajemnicę.

Publikacja wyszła nakładem wydawnictwa Akashic Books i jest dostępna w cenie 11,85 dolarów lub też w wersji zdigitalizowanej na Kindle'a za 4,99. Jej autorami są Eric Morse, były redaktor magazynu „Trampoline House”, oraz Anny Yi, artystka z Los Angeles, która zajęła się wykonaniem ilustracji do książki.

„What Is Punk?”, bo taki jest tytuł publikacji, jest opisywana przez twórców jako:

Popkulturowy elementarz dla dzieci - przedstawiający punkową rewolucję odtworzoną poprzez ilustracje 3D i opowiedzianą za pomocą rymowanych wierszyków.

Wszystko zaczyna się od The Clash i Sex Pistols, następnie przechodzimy do losów nowojorskiej sceny i The Ramones, by dotrzeć też do Iggy'ego Popa, a nawet The Misfits. Całość mieści się na 32 stronach, a oto kilka z nich:

Estetyka książeczki jest utrzymana w tej samej, która przebija się z innych prac Anny Yi. Zobaczcie teledysk Tijuana Panthers do utworu Set Fourth, który jest jej autorstwa:

Mimo że książka jest kierowana do najmłodszych, to powinna ona przypaść do gustu również starszym czytelnikom. Dla nich w przygotowaniu jest też wydawnictwo o „Czarnym Albumie” Metalliki czy też pierwsza polska biografia Faith No More.

Jak Wam się podoba idea książeczki o punk rocku dla dzieciaków?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.