Pytania o Iron Maiden w teleturnieju. A czy Wy znacie odpowiedzi?

Aleksandra Degórska
01.08.2018 11:41
Iron Maiden w studenckim quizie|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Studenci dostali 3 pytania związane z twórczością Irom Maiden i niestety polegli. Znalibyście odpowiedzi na te pytania?

Fani Iron Maiden są na tyle wiernymi wielbicielami zespołu, że tego typu quiz nie stanowiłby dla nich w ogóle problemu. Jednak jak się okazało brytyjscy studenci polegli na pytaniach dotyczących metalowej kapeli. W ramach programu „University Challenge” na BBC studenci z różnych uniwersytetów rywalizują ze sobą w quizie dotyczącym różnych zagadnień.

Studenci z Cambridge dostali 3 pytania dotyczące Iron Maiden. Za każdą dobrą odpowiedź mogli dostać 5 punktów, ale w konsekwencji otrzymali 0.

Pytania okazały się dla nich za trudne - a czy Wy znalibyście odpowiedź?

Pytania w quizie dla studentów o Iron Maiden

  1. Tytuł jakiego albumu z 1982 roku, składającego się z 5 słów, pojawił się w Apokalipsie św. Jana po słowach „Kto ma rozum, niech liczbę przeliczy”?
  2. Cztery słowa, które następują przed „Przyjdź Królestwo Twoje” świętego Łukasza i tworzą tytuł jednego z utworów Iron Maiden z płyty „The Number Of The Beast”?
  3. Który utwór z płyty „The Number Of The Beast” ma taki sam tytuł, jak serial z lat 60., który w większości był nagrany w wiosce w północnej Walii?

W przypadku pierwszego pytania wiadomo, że chodzi o wcześniej wspomnianą płytę „The Number Of The Beast”. Kolejną prawidłową odpowiedzią był numer „Hallowed Be Thy Name”, zaś w trzecim pytaniu chodziło o „The Prisoner”.

Iron Maiden w Polsce

Zespół z Brucem Dickinsonem na czele zagrał 2 koncerty w naszym kraju - 27 lipca 2018 roku i 28 lipca 2018 w Krakowie. Koncert odbył się w ramach trasy Legacy Of The Beast Tour, która wystartowała 26 maja 2018 w Saku Suurhall w Tallinie.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.