Queen nie wydaje nowych płyt, a zgarnia miliony. Kwota zwala z nóg!

09.07.2021 15:20
Brian May z zespołu Queen Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Queen nadal jest na fali! Świadczą o tym pozycje w rankingu najlepiej zarabiających artystów oraz same kwoty.

Chociaż Queen nie wydał żadnego nowego albumu od 1995 roku, to nadal jest jednym z najlepiej zarabiających zespołów na świecie. Fani słuchają piosenek kapeli w streamingu, kupują płyty, oglądają film "Bohemian Rhapsody" i wydają ostatnie oszczędności na gadżety związane z zespołem.

Polecamy

Queen jest jednym z najbardziej dochodowych zespołów. Nie uwierzycie, ile zarobia

International Federation of the Phonographic Industry, organizacja non-profit reprezentująca interesy przemysłu muzycznego z całego świata, podzieliła się ciekawymi statystykami. Okazuje się, że Queen znajduje się na 5. miejscu w rankingu artystów z największym dochodem w roku 2019, natomiast w 2018 roku grupa zajęła 6. pozycję.

W 2020 roku Queen nie dostał się do pierwszej 10-tki, którą zamkną koreański boysband. Jednak jak podaje serwis Music Business Worldwide, Queen Production Ltd zarobił 41,95 milionów funtów (ponad 222 mln złotych) w przeciągu 12 miesięcy do września 2020. Queen Production Ltd tworzą Brian May, Roger Taylor, John Deacon i osoby zarządzające majątkiem Freddiego Mercury'ego.

Polecamy

Fani nadal kochają muzykę Queen, o czym świadczy chociażby fakt, że album "Greatest Hits" może zdobyć kolejne miejsce numer 1 na liście najlepiej sprzedających się albumów tego tygodnia w Wielkiej Brytanii. Wszystko za sprawą pojawienia się nowej wersji płyty, która sprzedaje się jak świeże bułeczki. Co ciekawe, aż 86% sprzedaży nowego/starego wydawnictwa Queen pochodzi z wersji fizycznych.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.