Queen przekazał złotą płytę na rzecz ośrodka rehabilitacyjnego w Polsce

26.04.2019 14:11
Queen Brian May|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Wyjątkowa płyta Queen trafiła na licytację, która zasili konto Górnośląskiego Centrum Delfinoterapii.

Artyści często wspierają charytatywne akcje oraz przeznaczają swoje instrumenty oraz inne przedmioty na specjalne licytacje. Również muzycy Queen postanowili pomóc Polakom, którzy chcą otworzyć pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacji z delfinami-butlonosami.

Queen przekazał złotą płytę na rzecz Górnośląskiego Centrum Delfinoterapii

W Górnośląskim Centrum Delfinoterapii będą leczone osoby cierpiące na choroby psychiczne, neurologiczne, onkologiczne, jak również kobiety z nieprawidłowym przebiegiem ciąży. Co więcej przy delfinarium będzie działać hotel oraz restauracja.

Przeczytaj także

Twórcom Górnośląskiego Centrum Delfinoterapii nie przyznano kredytu ze względu na za mały wkład własny. Znalezienie sponsorów firmy jest również trudne, dlatego też postanowiono zorganizować zbiórkę pieniędzy na zrzutka.pl oraz licytacje. Na dzień 26 kwietnia 2019 zebrano 843 złote, zaś celem jest kwota 2 000 000 złotych.

Czy delfin zostanie nazwany imieniem Freddiego?

Jak podaje portal queen.pl zespół Queen przekazał na licytację złotą płytę, która została sprzedana, a pieniądze pomogą w stworzeniu centrum delfinoterapii. Organizatorzy zbiórki zachęcają do udzielenia się w akcji fanów Queen, jak również twierdzą, że jeden z delfinów może zostać nazwany Freddie lub Queen.

Przeczytaj także

Aleja Freddiego Mercury'ego w Warszawie?

Polscy fani Queen wpadli na pomysł stworzenia petycji, by w Warszawie pojawiła się aleja imienia Freddiego Mercury'ego, która na pewno stanie się ciekawą atrakcją turystyczną stolicy. Petycja trafiła do stołecznego Biura Geodezji i Katastru.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.