Queen wypuszcza piwo inspirowane „Bohemian Rhapsody”!

Magda Słomka
24.06.2015 13:59
Queen wypuszcza piwo inspirowane „Bohemian Rhapsody”! Fot. rnrdrinks.com

Z okazji 40. rocznicy powstania legendarnego utworu zespół postanowił wyprodukować lagera sygnowanego nazwą kawałka. Czego możemy się podziewać po piwie Queen?

Członkowie zespołu chyba lubią świętować ważne wydarzenia racząc swoich fanów napojami alkoholowymi. Minęło zaledwie kilka miesięcy od udostępnienia wódki „Killer Queen” z okazji 40. rocznicy wypuszczenia singla o tej samej nazwie, a już mamy zapowiedź kolejnego trunku...

foto: rnrdrinks.com Fot. foto: rnrdrinks.com

Piwo „Queen Bohemian Lager” jest określane jako „golden hoppy” i będzie zawierać 4,7% alkoholu. Herb zespołu, który będzie zdobić etykietkę lagera, został narysowany przez Freddiego Merkury’ego w czasach, gdy był studentem Ealing College of Art na wydziale grafiki.

foto: rnrdrinks.com Fot. foto: rnrdrinks.com

Piwo zostało wyprodukowane w Czechach w jednym z miast słynących z produkcji złocistego trunku – Pilźnie. Uwaga: nazwa państwa w języku łacińskim - Bohemia - to jedna z trzech historycznych ziem czeskich. Przypadek? :)

6-pak, 12-pak i 24-pak z butelkami o pojemności 330 ml, możecie kupić odpowiednio za 12, 20 i 36 funtów na stronie Rnrdrinks.com.

Utwór „Bohemian Rhapsody” pochodzi z albumu „A Night at the Opera”, który został wydany w 1975 roku. Dlaczego można określić go mianem „kultowy”?

Łączy w sobie odmienne elementy: rock, balladę operową i śpiew a capella. Wypuszczenie kawałka okazało się punktem zwrotnym w karierze zespołu. Ponadto teledysk towarzyszący temu numerowi zapoczątkował nowy nurt w historii klipów muzycznych. „Bohemian Rhapsody” trwa 5 minut i 55 sekund – wytwórnia płytowa próbowała uświadomić muzykom, że tak długi kawałek nie ma szans na to, by stać się hitem...

Argumenty przemawiają za tym, że utwór ten naprawdę zasłużył na to, by zadedykować mu linię piwa.

„Bohemian Rhapsody” doczekał się już rekordowej liczby coverów. Możecie sprawdzić, jak brzmi kawałek zagrany na ponad stuletnich organach, zaśpiewany z playbacku przez cztery Australijki w samochodzie oraz w wersji z serialu „Synowie anarchii”.

W razie, gdyby zbliżała się jakaś kolejna rocznica związana z zespołem, a Wy moglibyście się jej nie spodziewać, możecie poćwiczyć swoją wiedzę o zespole na własnym telefonie. Wystarczy aplikacja „Queen: Play the Game”, a nic Was nie ominie!

Macie ochotę na piwo „Queen Bohemian Lager ”?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.