Radiohead w wersji vintage

Magda Słomka
08.04.2015 12:07
Radiohead w wersji vintage Fot. kadr z wideo

Oto prawdziwy powrót do przeszłości. Posłuchajcie, jak brzmiałby „Creep” w pierwszej połowie XX wieku!

Mamy dla Was wersję przeboju z 1992 roku, która z powodzeniem mogłaby być zagrana w zadymionym klubie ku uciesze amerykańskich elegantów rodem z Chicago w latach 20. czy 30. XX wieku.

To cover, w którym znajdziecie jazz, soul, ale nie brakuje mu także rockowego pazura, szczególnie w głosie wokalistki. Zobaczcie i posłuchajcie kawałka „Creep” Radiohead w zaskakującej odsłonie!

Ta staroświecka wersja to dzieło Postmodern Jukebox, czyli projektu muzycznego pod przewodnictwem Scotta Bradlee. Muzyk żadnego coveru się nie boi, a na jego YouTubowym kanale znaleźć można nowoczesne piosenki w wersjach z poprzednich dekad. Co autor napisał o nowym wcieleniu „Creep”?

Jedną z atrakcji naszej europejskiej trasy koncertowej była mistrzowska interpretacja Haley Reinhart do naszej vintage’owej aranżacji utworu „Creep” Radiohead (pierwotnie wykonywanej na tym kanale przez Karen Marie). Podobała mi się tak bardzo, że w trakcie jedynego dnia przerwy między występami na Starym Kontynencie, zaprowadziłem Haley do studia nagraniowego w Zurychu. Jeśli nie słyszeliście wcześniej śpiewającej Haley, przygotujcie się na naprawdę niezwykłe przedstawienie.

Jesteście pod wrażeniem tego coveru?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.