Rammstein powrócił z nowym singlem "Zeit". Zobacz poruszający teledysk [WIDEO]

10.03.2022 17:18
Rammstein Fot. materiały prasowe Universal Music Polska

Rammstein podzielił się pierwszym singlem, który zapowiada nowy album "Zeit". Kiedy premiera?

Rammstein ogłosił już oficjalnie premierę nowego albumu. Płyta "Zeit" ukaże się 29 kwietnia 2022 roku, dokładnie trzy lata po multiplatynowym niezatytułowanym studyjnym krążku z 2019 roku. Posłuchaj, jak brzmi pierwszy singiel grupy Rammstein.

Polecamy

Rammstein powrócił z nowym singlem "Zeit". Zobacz poruszający teledysk [WIDEO]

Na pierwszy singiel grupa wybrała epicką balladę, a zarazem tytułową piosenkę. Utwór "Zeit", niesiony charakterystycznym barytonem Tilla Lindemanna i fortepianową aranżacją, traktuje o naszej śmiertelności i tych cennych, ulotnych chwilach szczęścia. – Czasie, proszę, nawet nie drgnij – śpiewa wokalista.

Towarzyszący nagraniu spektakularny klip wyreżyserował aktor i muzyk, Robert Gwisdek, który po raz pierwszy miał okazję współpracować z Rammstein.

Singiel, dostępny w różnych formatach, zawiera trzy różne wersje piosenki "Zeit". Poza podstawową, fani otrzymują również klimatyczną, neoklasycystyczną interpretację z aranżacjami Ólafura Arnaldsa oraz remiks, który przygotował specjalizujący się w brzmieniach electro producent Robot Koch.

Zespół pracował nad 11 nowymi utworami przez ostatnie dwa lata. Podczas sesji towarzyszył im berliński producent, Olsen Involtini. Nagrania odbyły się w La Fabrique Studios w St. Rémy de Provence we Francji. Za okładkę "Zeit" odpowiada popularny rockowy muzyk i ceniony fotograf, Bryan Adams. Sesja zdjęciowa odbyła się na schodach budynku Trudelturm, w berlińskim parku aerodynamicznym.

materiały prasowe Universal Music Polska Fot. materiały prasowe Universal Music Polska

Album „Zeit”, którego premierę wyznaczono na 29 kwietnia, dostępny będzie w różnych formatach: od standardowego CD w digipaku z 20-stronicową książeczką, przez specjalną edycję CD w 6-panelowym digipaku i 56-stronicową książeczką oraz podwójny 180-gramowy winyl z wielkoformatową 20-stronicową książeczką, po wersje cyfrowe.

Polecamy

Rammstein wystąpi w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

W ramach promocji "Zeit", Rammstein wyruszy w trasę koncertową, która obejmie także Polskę. 16 lipca 2022 roku niemiecki zespół zagra na PGE Narodowym.

W trakcie trwającej blisko 30 lat kariery, grupa Rammstein sprzedała ponad 20 milionów płyt i objechała cały świat ze spektakularnymi występami. Dotychczasową dyskografię zespołu zamyka "Untitled album" z 2019, który trafił na szczyt 14 zestawień sprzedaży na całym świecie – także w Polsce. Płyta ukazała się po najdłuższej, dziesięcioletniej przerwie wydawniczej w karierze Rammstein.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.