Rattlehead jako mściciel z kataną w nowym teledysku Megadeth, „Lying In State”

Maciej Koprowicz
01.02.2018 11:30
Rattlehead jako mściciel z kataną w nowym teledysku Megadeth, „Lying In State” Fot. kadr z wideo

Maskotka grupy Dave’a Mustaine’a jest głównym bohaterem klipu do ostatniego singla z albumu „Dystopia”.

Piętnasty album studyjny Megadeth,Dystopia” z 2016 roku okazał się dużym sukcesem artystycznym i komercyjnym - dotarł do 3. miejsca na liście Billboardu. Nie tylko zyskał uznanie fanów i krytyków, ale też, przede wszystkim, przyniósł Dave’owi Mustaine’owi wymarzoną nagrodę Grammy po 11 nominacjach w przeszłości.

Do utworów z „Dystopii” przygotowano już kilka klipów, między innymi do tytułowego, „The Threat Is Real”Conquer Or Die”. Kolejnym jest „Lying In State”, do którego teledysk stworzył brazylijski reżyser Leo Liberti. Pierwotnie był dostępny tylko dla członków oficjalnego fanklubu Megadeth, teraz obejrzeć go można na YouTube.

Głównym bohaterem teledysku jest maskotka zespołu, Vic Rattlehead, którego oglądamy na futurystycznym cmentarzu w stylówce znanej z okładki „Dystopii”. Postać najwyraźniej ożywa i rusza na poszukiwanie wrogów. Gdy ich odnajduje, rozprawia się z nimi przy użyciu japońskiego miecza katana. W klipie widzimy również kilka tajemniczych, niepokojących postaci oraz, oczywiście, grający zespół. Zobaczcie sami:

Megadeth w 2018 roku wystąpi w Polsce. Dave Mustaine i spółka zagrają w Tauron Arenie Kraków 13 czerwca 2018 u boku Judas Priest.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.