Reakcje seniorów na muzykę Bring Me The Horizon

Jakub Gańko
20.06.2016 15:12
Reakcje seniorów na muzykę Bring Me The Horizon Fot. kadr z wideo + materiały prasowe

Zastanawialiście się, co Wasza babcia i dziadek powiedzieliby o grupie Oliego Sykesa? Przekonajcie się z poniższego wideo.

Każde pokolenie ma swoją muzykę. Jedni żyją wciąż thrashmetalową klasyką z lat osiemdziesiątych, inni wychowali się na nu metalu i pop punku. Gdy myślimy o starszych ludziach, na myśl przychodzi nam Mieczysław Fogg czy Eugeniusz Bodo. Oczywiście zdarzają się takie wyjątki jak grindcore'owa babcia, na ogół jednak nie kojarzymy osób w podeszłym wieku z metalowymi kawałkami.

A już na pewno nie z podbijającym od dwóch albumów serca młodszej publiki Bring Me The Horizon. Twórcy kanału Fine Brothers Entertainment postanowili sprawdzić odporność „dziadków” na mocniejsze brzmienia, puszczając im dwa przeboje z ostatniego krążka brytyjskiego zespołu - „Throne” i „Follow You” - a także promujący poprzednie wydawnictwo „Shadow Moses”. Wszystkie z towarzyszącymi im teledyskami.

Shirley na pierwsze dźwięki „Throne” pyta, czy to będzie miało coś wspólnego z „Grą o tron”, a David przyznaje, że wideo jest nieco przerażające. Wielu fanów, którzy odwrócili się od zespołu po płycie „That's the Spirit”, pewnie przybiłoby piątkę z Victorią, dla której kawałek brzmi jak boysband grający metal. Choć niektórzy zdają się być nieco przytłoczeni krzyczanymi fragmentami, ogólnie rzecz biorąc reakcje poddanych eksperymentowi są dość pozytywne.

W przypadku „Shadow Moses” wrażenie na starszych osobach zrobiły przede wszystkim widoki z teledysku i fakt, że zespół gra w nim na śniegu bez odpowiedniego ubrania. Mniej przypadł im do gustu głos wokalisty - nie mogą uwierzyć, że taki wrzask wydobywa się z tak niepozornego chłopca. Ogólnie rzecz biorąc agresywniejsze oblicze zespołu z okresu płyty „Sempiternal” spotkało się z mniej przychylnymi reakcjami.

Muzycznie największe szanse na trafienie do seniorów miała pewnie ballada „Follow You” - gdyby nie ilustrujący ją brutalny klip... Wszyscy są raczej zgodni w trakcie jego seansu: „to chore!”, „obrzydliwe!”, „świat się kończy, ale wokalista wydaje się całkiem szczęśliwy”. Należy jednak docenić, że dziadkowie poprawnie rozpoznali topos zombie, a spora część z nich podchodziła do tematu z humorem.

W ostatecznym rozrachunku starsi ludzie opowiedzieli się właśnie za „Follow You” - pozostałe dwa kawałki były dla nich za ciężkie. Większość z nich uznała jednak ogólnie, że muzyka jest za głośna, zbyt ostra i ciężka do zniesienia, a nawet zrozumienia. Lepiej przyjęte zostały same teledyski, choć też zarzucono im przesadzoną chęć szokowania. Co ciekawe, babcie były zgodne, że Bring Me The Horizon to mimo wszystko wciąż muzyka - w odróżnieniu od dziadków...

Sprawdźcie poniżej na własne oczy, jak zachowywali się seniorzy słuchający grupy Oliego Sykesa:

Najwyraźniej ta grupa badanych babć i dziadków nie darzy cięższych brzmień szczególną sympatią, nie można jednak zapominać, że nie brakuje fanek metalu w podeszłym wieku. Jeśli chcecie przekonać własną babcię do solidnego łojenia, może warto zacząć od kartki świątecznej ze Slayerem? Możecie ją też zgłosić do samego Oliego Sykesa na lekcję screamingu - wokalista Bring Me The Horizon pozostaje w tej kwestii do dyspozycji.

A jakiej muzyki słuchają Wasze babcie i dziadkowie?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.