Reksio to pomiot Szatana?

Magda Słomka
26.03.2015 15:00
Reksio to pomiot Szatana? Fot. East News

Okazuje się, że niektórzy właśnie tak sądzą... Przeczytajcie, jakie przesłanki świadczą o tym, że bajka „Reksio” jest dziełem diabła!

Hello Kitty, Kucyki Pony, a nawet bohaterowie bajek Disneya dostarczają ponoć za pomocą przekazu podprogowego treści związane z piekłem, bólem, pożogą i w ogóle wszystkim, co najgorsze. Ale żeby nasz rodzimy Reksio?

Portal fronda.pl, ku naszemu przerażeniu, umieścił na swojej stronie artykuł zatytułowany po prostu „Reksio – dziełem Szatana!”. I wcale nie ślepniecie i nie macie mroczków przed oczami - chodzi tu o bajkę produkowaną w latach 1967–1990 przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Jaki jest pierwszy poważny argument świadczący o perfidnych zamiarach biało-brązowego pieska?

„Reksio” jest emitowanym niekiedy w telewizji polskiej serialem, wyprodukowanym przez sługi komunistycznego reżimu. Serial pełen jest okultystycznej symboliki. Przyjaciółmi Reksia są m.in. kogut i kot, czyli zwierzęta odgrywające dużą rolę w złowieszczej religii azjatyckich szamanów – Wicca. A Reksio to pies? Tak – a więc aluzja do egipskiego boga Anubisa, którego później pewne sekty czciły jako diabła. Czy egipskie demony i szamańskie rytuały to aby dobre treści dla twojego dziecka?

No, odpowiedzcie! Okazuje się, że całe to piekło zaczyna się wcześniej niż sądziliśmy...

W czołówce serialu widzimy Reksia, jak wyje melodię, przy tym przymykając oczy i odchylając głowę do tyłu. Odchylanie głowy z zamkniętymi oczami to gest, stosowany ponoć niegdyś przez członków pewnego bardzo mało znanego odłamu gnostycyzmu (w 1743 r. miał około troje członków). Tak więc oglądając tę czołówkę – twoje dziecko stanie się gnostykiem! Może nie teraz, nie od razu, ale ziarno raz zasiane… Nie zdziw się, gdy twój nastoletni syn zainteresuje się nagle niezdrowo starożytnym kultem Mitry. A wszystko dlatego, że rodzice w dzieciństwie pozwalali mu oglądać zarażone złem kreskówki.

Nie tylko Reksio to złoczyńca. Wychodzi na to, że inne postacie z animacji potrafią zachowywać się jeszcze gorzej niż ten niegodziwy szczekający futrzak...

W jednym z odcinków („Reksio detektyw”) mamy lisa, który kradnie jajka, w innym („Reksio domator”) – psy dręczące zwierzęta. Złodziejstwo i brutalność – to takie „wartości” zaleca młodym widzom pozornie nieszkodliwa bajka! Od bawiących oko animowanych postaci dziecko uczy się relatywizmu moralnego i cynizmu.

Oczywiście według artykułu winny temu telewizyjnemu festiwalowi podłości i łajdactwa jest autor kreskówki – Lechosław Marszałek.

Człowiek ten był masonem, wazonem, komunistą, ateistą, satanistą, faszystą, maszynistą, perkusistą, homoseksualistą, homofobem, Żydem, cyklistą, samotną wyspą, zwierzęciem politycznym, łamaczem serc niewieścich, oczajduszą oraz berkiem. Dla życiowego sukcesu zaprzedał duszę diabłu, a swoją pozycję w biznesie rozrywkowym osiągnął dzięki wyuzdanym tańcom oraz rytualnemu ubojowi. Podczas pracy nad serialem wznosił modły do szatana. Stąd wywodzi się wygląd pieska. Przerośnięta głowa ma oznaczać bałwochwalcze uwielbienie dla ludzkiego umysłu, a krótkie nóżki – pogardę dla modlitw na kolanach.

Jest nam trochę przykro. Nie tylko dlatego, że upadł nasz mit z dzieciństwa, ale też z innego powodu. Kiedy zaczął powstawać nasz artykuł, na stronie fronda.pl, dumnie wisiał tekst o niemoralnym czworonogu. Teraz jednak już nie istnieje. A przynajmniej na tym portalu. By uniknąć zarzutów o zmyślanie, postanowiliśmy więc na wszelki wypadek udostępnić Wam widok inspiracji dla naszej twórczości:

reksio na stronę]

Sprawdźcie, czy po obejrzeniu poniższego odcinka zacznie dziać się z Wami coś dziwnego i dajcie nam znać w komentarzach! Jak Reksio-złoczyńca wita wiosnę?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.