"Retrograde" - Greta Thunberg w nowym klipie Pearl Jam! [WIDEO]

15.05.2020 16:34
Foto: Rex Features/East News - zdjęcie poglądowe|undefined Fot. Rex Features/East News - zdjęcie poglądowe

Zespół Pearl Jam opublikował właśnie teledysk do utworu "Retrograde", w którym gościnnie wystąpiła Greta Thunberg. W kogo się wcieliła?

"Retrograde" to utwór pochodzący z najnowszej płyty Pearl Jam, która ukazała się w marcu tego roku. Doczekał się on właśnie animowanego teledysku, w którym wystąpiła znana szwedzka aktywistka, Greta Thunberg.

"Retrograde" - Greta Thunberg w nowym klipie Pearl Jam

Klip powstał przy zastosowaniu animacji techniką malarską i nawiązuje do zmian klimatycznych, które nie wróżą nic dobrego dla naszej planety. Całość utrzymana jest w ponurym klimacie i zwiastuje smutną przyszłość Ziemi. Historia, której jesteśmy świadkami, dotyczy mężczyzny udającego się do wróżki. To właśnie w nią wcieliła się Greta Thunberg. Oblicza członków zespołu możemy z kolei dostrzec na kartach tarota.

Reżyserem klipu jest Josh Wakely. Płyta, z której pochodzi utwór - "Gigaton" - miała być promowana podczas trasy koncertowej po Europie. Zespół miał zawitać na krakowskiej Tauron Arenie 13 lipca 2020 roku. Niestety, z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, trasę odwołano.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.