Rob Zombie kręci biografię Groucho Marxa

Małgorzata Wierzejewska
19.06.2015 09:30
Rob Zombie kręci biografię Groucho Marxa Fot. Dylan Wilks, CC BY 2.0

Rob Zombie zabiera się za wyreżyserowanie biografii Groucho Marxa. Film powstanie na podstawie książki Steve'a Stoliara.

Rob Zombie kręci kolejny film. Tym razem nie będzie to horror. Muzyk postanowił wziąć na tapetę biografię komika Groucho Marxa. Obraz powstanie na podstawie intymnych wspomnień Steve'a Stoliara, który spędził przy Marxie ostatnie dwa lata jego życia. Rob Zombie po przeczytaniu tej biografii od razu wiedział, że musi opowiedzieć historię Groucho Marxa:

Byłem jego wielkim fanem już wtedy, kiedy byłem dzieckiem. Przeczytałem mnóstwo książek na jego temat. Jednak dopiero „Raised Eyebrows: My Years Inside Groucho's House” Stoliara spowodowała, że nie mogłem się oderwać od lektury. To dało mi zupełnie nowe spojrzenie na życie Groucho Marxa. Od razu wiedziałem, że muszę przenieść tę historię na wielki ekran. To jednocześnie smutna, zabawna i bardzo mroczna opowieść o ostatnich latach życia legendy Hollywood.

Film powstanie na podstawie książki „Raised Eyebrows: My Years Inside Groucho's House”.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Prawa do tytułu Rob Zombie nabył wspólnie z Mirandą Bailey. Scenariusz filmu to dzieło Orena Movermana. Co ciekawe, muzyk pracuje nad biografią Groucho Marxa, choć nie pokazał jeszcze światu swojego najnowszego filmu, „31”. 

Groucho Marx największe sukcesy odnosił  przed II wojną światową. Naprawdę nazywał się Julius Henry Marx. Swój pseudonim zawdzięcza rzeczy, w której nosił pieniądze: Grouch-bag, czyli torba gaduły albo zrzędy. Komik prowadził słynny program telewizyjny „You Bet Your Live”, który do roku 1961 był emitowany przez stację NBC. W 1974 roku Groucho Marx otrzymał honorowego Oscara za całokształt twórczości.

Przypomnijmy, Rob Zombie ma już na swoim koncie horrory Halloween i Bękarty diabła. Jak myślicie, poradzi sobie z biografią?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.