Roger Waters zaapelował do Madonny, aby odwołała jeden ze swoich występów

19.04.2019 15:00
Roger Waters|undefined Fot. Rex Features/East News

Waters ponownie bojkotuje Eurowizję 2019. Tym razem apeluje on do gwiazdy wieczoru, Madonny, aby ta nie pojawiała się w Tel Awiwie.

Muzyk znany z działalności w legendarnej grupie Pink Floyd, Roger Waters nie unika kontrowersyjnych wypowiedzi. Artysta komentuje sprawy, z którymi nie zawsze jest jakkolwiek związany, za to zawsze ma stanowcze zdanie na każdy temat, które wyraża także na scenie. Na koncercie w Meksyku namawiał Polaków do postawienia się Kaczyńskiemu. Z kolei Donalda Trumpa muzyk ma w zwyczaju porównywać do Saddama Husseina.

Przeczytaj także

Roger Waters apeluje do Madonny o odwołanie występu

Watersowi nie podoba się również fakt, że Eurowizja 2019 ma odbyć się w Izraelu. Muzyk wraz z innymi artystami próbuje zbojkotować wydarzenie. Całkiem niedawno Waters zaapelował do tribute bandu Pink Floyd, aby odwołali swój koncert w Izraelu. Muzycy wyznali, że chociaż czują się zastraszani, koncert i tak się odbędzie. Tym razem podobną prośbę artysta wystosował w kierunku Madonny, która ma być gwiazdą Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. Jak podaje "The Guardian", Waters twierdzi:

Niektórzy z moich kolegów występowali ostatnio w Izraelu i mówią, że robią to, aby budować mosty i przywrócić pokój na świecie. G*wno prawda. Występowanie w Izraelu to wspieranie okupacji, apartheidu, czystek etnicznych, więzienia dzieci, rzezi na demonstrantach i wszystkich tych złych rzeczy, które się tam dzieją. Eurowizja to rozrywka, ale to nie daje nam prawa do ignorowania praw człowieka, które są łamane przez Izrael w kwestii Palestyńczyków.Zachęcam zatem wszystkich uczestników tej imprezy. Młodych wykonawców, ale też osoby takie jak Madonna z długim stażem na scenie, aby przeczytały Deklarację Praw Człowieka ONZ. Została ona przetłumaczona na 500 języków, więc każdy może z łatwością się z nią zapoznać. Jeśli dotrzymamy wszystkie 30 artykułów, ocalimy naszą piękną planetę przed zniszczeniem.

Zobacz też: >>Roger Waters na czarnej liście wrogów Ukrainy<<

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.