Ronnie James Dio wystąpił jako hologram w utworze "Rainbow In The Dark" [WIDEO]

Joanna Chojnacka
05.06.2019 14:23
Dio|undefined Fot. kadr z wideo

Trasa koncertowa "Dio Return" dotarła ostatnio do Atlanty. Zobacz jak wygląda hologram Ronniego Jamesa Dio podczas występu.

Dzięki nowym technologiom pojawiła się możliwość "przedłużania życia" muzykom. Z tej opcji skorzystali między innymi pomysłodawcy pośmiertnej trasy Ronniego Jamesa Dio. Wokalista aktualnie jest zastępowany na trasie swoim hologramem generowanym komputerowo.

Ronnie James Dio wystąpił jako hologram w utworze "Rainbow In The Dark"

Takie działanie budzi wiele kontrowersji nie tylko pod względem etyki stosowania tego rozwiązania. Komputerowo wygenerowany obraz według części fanów muzyka pozostawia też wiele do życzenia pod względem estetycznym. Słuchacze Dio podzielili się na tych, którzy mogą dalej bawić się na koncertach idola bez kręcenia nosem oraz tych, którzy uważają, iż hologram wygląda tandetnie, nierealistycznie i nie spełnia swojego zadania

Przeczytaj także

3 czerwca 2019 roku trasa Dio Returns 2019 dotarła do Center Stage w Atlancie. Jeden z uczestników koncertu nagrał wideo podczas wykonywania hitu "Rainbow In The Dark" i umieścił wideo na YouTubie. Na nagraniu widać dokładnie, jak na żywo sprawuje się hologram. Oceńcie sami.

W rozmowie z "The News-Press", Jeff Pezzuti, twórca hologramu powiedział:

To prawdziwe show. Ronnie wygląda jak prawdziwy i koncert też jest prawdziwy. Wszyscy to czują.

Z kolei perkusista Simon Wright podkreślił, że trasa z hologramem Dio to wyraz miłości do artysty.

Musimy brać życie takie, jakie jest. Nie próbujemy tutaj nikogo wskrzeszać. To nie jest voodoo, to tylko rozrywka. Show. Jesteśmy jego rodziną, nie chcemy go profanować, robimy to wszystko z miłości.

Zobacz też: "Rainbow In The Dark” Dio w wykonaniu smutnego klauna 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.