Royal Blood zapowiedział 2. album?

Aleksandra Degórska
22.12.2016 10:02
Royal Blood zapowiedział 2. album? Fot. kadr z wideo

Wszystko wskazuje na to, że nowy album Brytyjczyków zbliża się wielkimi krokami. Zobaczcie krótkie nagranie udostępnione przez duet.

Ci muzycy swoją debiutancką płytą narobili naprawdę sporo zamieszania w 2014 roku. Krążek „Royal Blood” spotkał się ze świetnym przyjęciem zarówno fanów rockowego grania, jak również krytyków. Już rok później Royal Blood otrzymał statuetkę Brit Award jako najlepszy zespół roku.

Co zatem dalej z duetem? Royal Blood sporo koncertował i postanowił nie tracić czasu. Muzycy zatem wpadli na pomysł, żeby stworzyć studio w koncertowych autobusie. W takich warunkach powstawały nowe utwory.

Jak dotychczas nie poznaliśmy żadnych szczegółów dotyczących nowego wydawnictwa. Brytyjski duet cały czas pozostaje tajemniczy i dopiero teraz postanowił podać jakieś konkrety, choć nadal temat jest otwarty. Otóż zespół udostępnił krótki filmik, na którym widać tatuaż z napisem 2017. Prawdopodobnie oznacza to, że nowy krążek pojawi się już niebawem.

Szanse na to są dosyć duże, bowiem jeszcze w kwietniu oraz maju 2016 Royal Blood informował o postępach w studiu.

Ciężko pracujemy nad nagraniami. Nie mogę się doczekać, gdy nowe dźwięki pójdą w świat. Gdzie jesteście?

W międzyczasie Royal Blood stworzył numer na potrzeby serialu „Vinyl”, który skupia się na końcówce lat 70. pokazując nowojorską scenę ery disco i punka. Serial opowiada o wytwórni American Century Records należącej do Richiego Finestry, który poszukiwał talentów w amerykańskim mieście. Brytyjski duet stworzył na potrzeby tej produkcji kawałek zatytułowany „Where Are you Now?”.

Czekacie na nowe wydawnictwo od Royal Blood?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.