Rush zagra ostatnią trasę koncertową. To koniec zespołu?

Robert Skowronski
04.05.2015 17:35
Rush zagra ostatnią trasę koncertową. To koniec zespołu? Fot. East News

Problemy zdrowotne perkusisty Rush, Neila Pearta, mocno odciskają się na życiu koncertowym grupy. Sprawa jest na tyle poważna, że zespół wybiera się w pożegnalną trasę.

Już w marcu tego roku menedżer Kanadyjczyków, Ray Daniels, napomknął o tym, że najbliższa trasa koncertowa Rush po Ameryce Północnej może być ostatnią w ich karierze. Informacja nie została jednak potwierdzona. Tym razem głos w sprawie zabrał gitarzysta zespołu, Alex Lifeson:

Nasza najbliższa trasa będzie pożegnalną. Mam z tego powodu mieszane uczucia. Z jednej strony jest mi przykro, z drugiej czuję ulgę. 40 lat to kawał czasu grania na żywo.

Przyczyną tego stanu rzeczy jest zdrowie Neila Pearta. Muzyk cierpi na chroniczne zapalenie ścięgien oraz problemy z barkami. To zdecydowanie utrudnia mu granie pełnych wysiłku koncertów, a co dopiero całych tras. Tak o tym mówi Lifeson:

Praca Neila jest bardzo trudna. To w jaki sposób gra jest wyczerpujące dla jego ciała. Doszło do momentu, że trasy są dla nas zbyt wyczerpujące i trudne.

Uspokajamy, że nie oznacza to zakończenia całej kariery Rush. Lifeson potwierdza, że grupa dalej będzie występować na żywo podczas pojedynczych koncertów. W planach są też kolejne wydawnictwa płytowe:

Wciąż rozmawiamy o nagrywaniu. Geddy i ja myślimy o powrocie do pisania muzyki. Niedawno przebudował on swoje studio, choć nie należy do gości o dużych umiejętnościach technicznych.

Artysta wspomina o tym, że być może najbliższym dziełem, które wyjdzie spod rąk duetu, będzie ścieżka dźwiękowa. Czy miałaby ona powstać do filmu, gry? Wszelkie pytania pozostają bez odpowiedzi, ale Antyradio.pl trzyma rękę na pulsie. Wiadomo jednak jakie plany na najbliższy czas ma Peart. Zamierza poświęcić się rodzinie, trochę odpocząć i spędzić więcej czasu ze swoja 5-letnią córką Olivią. Członkowie Rush mówią, że rozumieją sytuację zdrowotną Pearta i nikt do siebie nie kryje urazy.

A Wy chcielibyście jeszcze usłyszeć Rush na żywo?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.