Rzeczy Elvisa Presleya pójdą pod młotek

Robert Skowronski
24.07.2015 09:32
Rzeczy Elvisa Presleya pójdą pod młotek Fot. East News

Pokaźna liczba przedmiotów, których właścicielem był Elvis Presley może wejść w Wasze posiadanie. Kurtka Króla, jego kostium, gitara a nawet pistolet zostaną wystawione na aukcji.

O te rzeczy będzie można zawalczyć poprzez licytację 8 sierpnia 2015 roku na platformie aukcji na żywo eBaya lub stawiając się w Graceland Archives Studio. Tam podczas Elvis Week 2015 rozpocznie się trzecia, a zarazem największa, „wyprzedaż” przedmiotów należących do Elvisa Presleya, która potrwa do 16 sierpnia 2015.

Najdroższym przedmiotem wystawionym na sprzedaż będzie błyszczący, pełen cekinów i innych błyskotek kostium „Starburst”, który Elvis miał na sobie podczas koncertu w Las Vegas Hilton w 1973 roku. Szacuje się, że cena wywoławcza stroju zostanie ustalona na poziomie między 100 a 150 tys. dolarów.

Prawdopodobnie mniej kosztowna będzie gitara podpisana przez członków grupy Million Dollar Quartet, w której skład wchodził Presley, Johnny Cash, Carl Perkins i Jerry Lee Lewis. Cena początkowa licytacji? Kwota pomiędzy 20 a 30 tys. dolarów. Na tyle samo ma być wyceniony dokument z 1956 roku mówiący o przeniesieniu 15 utworów Króla do należącej do niego wytwórni.

Do zdobycia będzie także kurtka Presleya, którą miał na sobie w scenie tańca z Ann-Margret w filmie „Miłość w Las Vegas” z 1964 roku (cena 30-50 ty.s dolarów) oraz jego pistolet Walther model PPK/S 9mm Kurz, na którym wygrawerowano „Elvis” (koszt 100-125 tys. dolarów).

Kilka miesięcy temu sprzedano za bagatela 300 tys. dolarów pierwszą płytę muzyka wydaną w lipcu 1953 roku z takimi numerami, jak „My Happiness” i „That's When Your Heartaches Begin”. Jak się okazało nabywcą był Jack White, następnie artysta z okazji Records Store Day 2015 wypuścił wznowienie tych nagrań na 10-calowym winylu.

Mielibyście ochotę poparadować w ciuszkach Elvisa?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.