Sabaton zaprezentował 2. singiel z albumu „The Last Stand”

Justyna Kierzkowska
16.07.2016 11:20
Sabaton zaprezentował 2. singiel z albumu „The Last Stand” Fot. kadr z wideo

Grupa wciąż podsyca ciekawość fanów oczekujących na najnowszy krążek kapeli. Zespół zdecydował się opublikować kolejny singiel z nadchodzącej płyty.

Premiera 8. już studyjnego albumu grupy, „The Last Stand”, następcy płyty „Heroes” z 2014 roku, ma trafić na sklepowe półki 19 sierpnia 2016 roku. Sabaton podzielił się w połowie czerwca 2016 roku pierwszym singlem „The Lost Battalion”, który opowiada o „zagubionym batalionie”, czyli dziewiątej kompanii z amerykańskiej 77 Dywizji.

Z kolei w drugim utworze z nowego krążka usłyszeć można m.in. Organy Hammonda oraz dudy.Posłuchajcie, jak grupa prezentuje się w kawałku „Blood of Bannockburn”.

Na swojej stronie internetowej muzycy wytłumaczyli, że utwór opowiada o bitwie pod Bannockburn, która miała miejsce w 1314 roku. Było to jedno z wielu starć zbrojnych w szkockiej wojnie o niepodległość, zakończone wygraną Szkotów. Chociaż król Edward II uszedł z pola bitwy i powrócił statkiem do Anglii, to jednak całe starcie ostatecznie pokazało, że mimo zaledwie 6,5 tysiąca żołnierzy po stronie Szkocji, dobrze zorganizowana piechota jest w stanie zwyciężyć w konfrontacji z ciężką jazdą w liczbie 25 tysięcy. 

Zespół ujawnił też, że na płycie „The Last Stand” znajdzie się łącznie 13 nowych utworów. Za produkcję nowego wydawnictwa odpowiedzialny jest Peter Tägtgren, którego ogromną rolę w jednym z ostatnich wywiadów podkreślali Christoffer Rörland i Thorbjörn Englund. Grafika na okładce została utrzymana w stylu poprzednich siedmiu albumów.

Polscy wielbiciele twórczości Sabatonu będą mieli okazję dwukrotnie w 2016 roku posłuchać zespołu na żywo. Formacja zagra 28 sierpnia 2016 podczas Czad Festival oraz 29 sierpnia 2016 we Wrocławiu w ramach Rock For Freedom.

Jak się Wam podoba utwór „Blood of Bannockburn”?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.