Saxon w coverze „Ace of Spades” Motorhead

Aleksandra Degórska
21.12.2016 10:25
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Brytyjski zespół wykonał słynny przebój podczas koncertu w Hiszpanii. Sprawdźcie, jak kapela wypadła w tym repertuarze.

Motorhead pozostaje nadal w sercu metalowców, choć Lemmy'ego nie ma już z nami od 28 grudnia 2015 roku. Nic zatem dziwnego, że sporo kapel wykonuje covery tej właśnie grupy. Tym razem również Saxon postanowił uwzględnić popularny kawałek kapeli Lemmy'ego Kilmistera podczas swojego koncertu.

W czasie występu 17 grudnia 2016 roku w Madrycie Brytyjczycy wzięli na warsztat numer Ace Of Spades”, który pochodzi z płyty Motorhead o tym samym tytule z 1980 roku.

Posłuchajcie zatem, jak brzmi ten słynny przebój w wykonaniu grupy Saxon:

Nie jest to jedyna forma, w jakiej Saxon postanowił złożyć hołd Lemmy'emu. Otóż na nadchodzącym studyjnym krążku, który będzie następcą płyty Battering Ram z 2015 roku pojawi się utwór zadedykowany Kilmisterowi, o czym wspomniał w wywiadzie Biff Byford:

Nazywa się „They Played Rock And Roll”, bo to mówił Lemmy każdego wieczora na scenie. W zasadzie utwór dotyczy wczesnego Motorhead z lat 1979-1980, około okresu „No Sleep 'Til Hammersmith”, bo byliśmy na tej trasie.

Wokalista zachęcił basistę, aby stworzył kawałek nawiązujący do Kilmistera:

Poprosiłem Nibbsa Cartera, żeby skomponował muzykę, która będzie przypominać Motorhead i to właśnie zrobił. Tak więc brzmi to w stylu Motorhead, ale też nie jest to ślepe naśladownictwo.

Najnowszy album zespołu Saxon ma się ukazać na początku 2017 roku. Co więcej 7 października 2016 roku pojawiła się koncertówka zespołu zatytułowana „Let Me Feel Your Power”. Jest to dziesiąte koncertowe wydawnictwo brytyjskiego zespołu.  

Jak oceniacie Saxon w repertuarze Motorhead?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.