Scott Weiland nie żyje. Miał 48 lat

Magda Słomka
04.12.2015 07:46
Scott Weiland nie żyje. Miał 48 lat Fot. C Maranon, CC BY-SA 2.0

Odszedł były wokalista Stone Temple Pilots i Velvet Revolver. Scott Weiland zmarł 3 grudnia 2015 roku.

Muzyk został znaleziony w autobusie, którym wraz z zespołem The Wildabouts przyjechał, by zagrać koncert w Medinie w stanie Minnesota. Według informacji podanych przez administratorów fanpage'a artysty, Weiland zmarł we śnie. Stało się to około godziny 21.00, na krótko przed występem grupy w klubie Medina Ballroom.

Pierwszą osobą ze środowiska muzycznego, która wypowiedziała się na ten temat był Dave Navarro, gitarzysta Jane’s Addiction.

Właśnie dowiedziałem się, że nasz przyjaciel Scott Weiland nie żyje. Ciężko rozczarowany tej nocy myślę więc o jego rodzinie.

Przyczyna śmierci muzyka na razie nie jest znana.

Scott Weiland wraz z Stone Temple Pilots stał się jednym z największych artystów połowy lat 90. Grupa porównywana była do takich zespołów jak Nirvana i Pearl Jam. Działalność zespołu została zawieszona w 2002 roku głównie ze względu na nadużywanie alkoholu i narkotyków przez wokalistę. Stone Temple Pilots wyrzucił Weilanda w lutym 2013 roku.

W 2003 roku byli członkowie Guns N’ Roses, Slash, Duff McKagan i Matt Sorum, szukając artystów do swojego nowego projektu, przyjęli na pokład Weilanda. Nowo powstały hardrockowy zespół Velvet Revolver zdobył sympatię słuchaczy, zdobywając podwójną platynę w USA i Grammy w kategorii Best Hard Rock Performance w 2005 roku. Scott pozostał w zespole do 2008 roku.

Po rozstaniu z Velvet Revolver artysta wrócił w 2008 do Stone Temple Pilots. Prace nad jego solowym albumem zbiegły się z letnią trasą zespołu STP, z którym zagrał 65 koncertów w samych Stanach Zjednoczonych. Następne kilka lat Weiland poświęcił na solową twórczość i jego nowy muzyczny projekt z zespołem Wildabouts.

W 2014 roku muzyk opowiedział o tym, że poskromił swoje problemy z używkami.

Demony przeszłości to demony przeszłości. To coś z czym miałem do czynienia 14 lat temu. Keith Richards tez jest o to pytany, więc dlaczego ja nie miałbym być? Ale nie jest to coś o czym myślę. Dni, podczas których nadużywałem narkotyków są już dawno za mną.

Łączymy się w bólu z bliskimi Scotta Weilanda.

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.