Serj Tankian: Rozmawiamy o nowym SOAD

Urszula Drabińska
09.01.2015 09:29
Serj Tankian: Rozmawiamy o nowym SOAD Fot. East News

System of a Down wrócił po 4 latach rozłąki pod koniec 2010 roku i od czasu do czasu grywa koncerty. Wciąż jednak nie możemy doczekać się płyty. Coś właśnie się ruszyło?

Podwójny album System of a Down „Mezmerize / Hypnotize” ukazał się w 2005 roku. Świat jest gotowy na ich nową płytę. A sam zespół? Frontman Serj Tankian opowiedział magazynowi „Rolling Stone”, jak się sprawy mają.

Toczą się rozmowy, zagramy trasę, wrócimy i zobaczymy, w jakim miejscu jesteśmy; czy mamy piosenki pasujące do Systemu, jeśli ja je mam i czy Daron je ma. Jesteśmy otwarci na pracę ze sobą, ale nie poczyniliśmy żadnych szczegółowych planów, o których możemy opowiedzieć.

Może nie jest jeszcze to coś, co każdy fan chciałby usłyszeć, ale wbrew pozorom to bardzo pozytywna wiadomość, biorąc pod uwagę to, co działo się wcześniej. Perkusista John Dolmayan, który sam nie może się doczekać pracy w studiu nagraniowym, jakiś czas temu szczerze opowiadał, że w SOAD w ostatnich latach nie działo się najlepiej.

Mamy w zespole kilka problemów, które można rozwiązać i staramy się to właśnie zrobić.

Wygląda na to, że wszystko powoli zmierza w dobrym kierunku. System of a Down rozgrzewa się na scenie – 13 grudnia 2014 roku w Los Angeles dał dobrze przyjęty koncert, a Serj ma już nawet kilka nowych utworów.

Dopóki nie nadejdzie właściwy czas, nie jestem tego pewny. Gdy nadejdzie właściwy czas, zagram je chłopakom i sprawdzimy, czy mają klimat.

Tymczasem o tym nie myśli. Wszyscy czterej skupiają się na nadchodzących koncertach, które mają przypomnieć o ludobójstwie Ormian w Imperium Osmańskim w 1915 roku. Trasa „Wake Up the Souls” obejmie kilka europejskich państwa oraz Armenię. Wokalista zaangażowany jest ponadto w produkcję thrillera psychologicznego opowiadającego o tamtych wydarzeniach sprzed stu lat.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.