Serj Tankian wyda soundtrack z filmu „1915”

Aleksandra Degórska
11.04.2016 11:49
Serj Tankian wyda soundtrack z filmu „1915” Fot. Sputnik / East News

Już niedługo pojawi się ścieżka dźwiękowa do obrazu powstałego w 2015 roku z okazji setnej rocznicy ludobójstwa Ormian. Czego należy spodziewać się po tym wydawnictwie?

Jak wiadomo System of a Down na przestrzeni długoletniej kariery stara się uświadomić ludzi na temat ludobójstwa Ormian, które miało miejsce w czasie I wojny światowej. Przykładem może być chociażby trasa koncertowa Wake Up The Souls w setną rocznicę tego wydarzenia, czyli w 2014 roku, która miała uczcić pamięć ofiar tego krwawego wydarzenia.

Jednym z projektów powiązanych z tą rocznicą był film „1915” z kwietnia 2015 roku. Za reżyserię odpowiedzialni są Garin Hovannisian oraz Alec Mouhibian, natomiast muzykę stworzył w całości Serj Tankian. Teraz soundtrack zostanie wydany i premierę tego wydawnictwa wyznaczono na 22 kwietnia 2016 roku.

Dlaczego czekano aż rok, żeby opublikować ten album? Tankian twierdzi, że było to zamierzone posunięcie reżyserów, którzy przez to chcieli, by dyskusja na temat ludobójstwa rozciągnęła się w czasie.

Serj Tankian już wcześniej miał do czynienia z tworzeniem kompozycji na potrzeby filmu, ale soundtrack do „1915” jest pierwszą ścieżką dźwiękową, którą stworzył od początku do końca. Możliwość współtworzenia dzieła dotyczącego jego rodaków było dla niego sporym wyzwaniem.

Twórca zadowolony jest z faktu, że historyczne wydarzenie, na temat którego przez wiele lat milczano, w końcu ujrzało światło dzienne za sprawą tego obrazu:

Uważam, że „1915” jest naprawdę ciekawym filmem, który dotyczy unikatowego tematu wcześniej nie poruszanego w kinematografii. Dla mnie osobiście film mówi o dotkliwej stracie, traumie, która dotknęła diaspory. Może jest to osobiste, ale wiadomość o stracie, ból tym spowodowany - to jest uniwersalne. „1915” przekazuje to wszystko w artystyczny sposób.

Na albumie z soundtrackiem znajdą się oczywiście utwory, które pojawiły się w filmie, jak również 4 bonusowe numery, włącznie z kompozycją „100 Years” współtworzoną z kompozytorem Johnem Psathasem:

Jakie jeszcze kompozycje znajdą się na tym albumie?

Tracklista:

 1. Ari Im Sokhag with Guitar (Bonus)
 2. Tonight On This Stage / Opening Theme (Extended)
 3. Everything Ends Tonight
 4. Angela In Character Plus Fable
 5. We Finally Go Back To 1915 (Extended)
 6. Ghosts In Simon's Head
 7. The Play Is Coming To Life
 8. Falling In Love With The Enemy's Wife
 9. Angela's Dreams (Alternative)
 10. Who Are You? / Erica's Reveal
 11. Angela's Dreams
 12. James Leaves / Death Threat
 13. In The Wall With Angela (Bonus)
 14. Are You Ready? / Flashback
 15. The Theatre Opens
 16. Angela's Decision / Gabriel Confronts James
 17. James Discovers Simon's Secret
 18. Angela Is Already In 1915
 19. James Becomes The Turk
 20. Descendants Of Those Who Survived 1915
 21. Ari Im Sokhag
 22. 1915 Theme End Credits (Extended)
 23. 100 Years (Bonus)

Tak będzie prezentować się okładka tego wydawnictwa:

foto: serjtankian.com Fot. foto: serjtankian.com

Obejrzyjcie również trailer filmu „1915”:

Na tym jednak nie koniec jeśli chodzi o plany Tankiana związane z kinem. Muzyk zdradził, że ma pełne ręce roboty:

Uwielbiam komponowanie muzyki do filmów. Właśnie zakończyłem tworzenie soundtracku do obrazu „Last Inhabitant”. Pracuję również z orkiestrą nagrywając muzykę na potrzeby innych produkcji.

Jesteście ciekawi, jak będzie prezentować się najnowsze wydawnictwo Serja Tankiana?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.