Simon Gallup wrócił do The Cure po krótkiej przerwie. Co się wydarzyło?

18.10.2021 13:29
Simon Gallup z The Cure Fot. Gonzales Photo/Photoshot/REPORTER/East News

Basista szybko wrócił do The Cure i co się dokładnie wydarzyło, tego nikt nie wie. 

W połowie sierpnia 2021 pojawiły się wieści o odejściu Simona Gallupa z The Cure. Informację podał sam basista na swoim Facebooku. Jeden z fanów zapytał, czy rozstanie odbyło się w dobrej atmosferze, na co basista napisał, że "jest ok, po prostu mam dość". Okazuje się jednak, że rozłąka nie trwała zbyt długo i Simon Gallup wrócił do The Cure. 

Polecamy

Simon Gallup wrócił do The Cure po krótkiej przerwie. Co się wydarzyło?

Dwa miesiące po informacji o rozstaniu z The Cure okazuje się, że basista dalej należy do zespołu. Co ciekawe, nie opublikowano w tej sprawie oficjalnego oświadczenia. Informacja pojawiła się na fanpage'u grupy Alice Blue Grown, w której udziela się muzyk. Jeden z fanów zapytał Gallupa, czy nadal należy do The Cure, na co basista krótko odpowiedział tylko "Tak". 

Co się dokładnie wydarzyło, dlaczego najpierw Gallup ogłosił hucznie odejście, a potem jakby całkiem przypadkowo poinformował, że wrócił do The Cure? Nad tym zastanawia się pewnie niejeden fan zespołu, ale na pewno też wielbiciele kapeli są zadowoleni z takich wieści. 

Przypomnijmy, że Simon Gallup dołączył do The Cure w 1979 roku, tuż po ukazaniu się debiutu "Three Imaginary Boys", gdzie na basie zagrał Michael Dempsey. Simona Gallupa możemy usłyszeć chociażby na trylogii obejmującej krążki "Seventeen Seconds" i "Faith" i "Pornography". W 1982 roku został wyrzucony z zespołu po kłótni ze Smithem, ale 3 lata potem wrócił do The Cure.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.