Skąd wzięła się nazwa zespołu Greta Van Fleet?

Aleksandra Degórska
29.05.2018 11:52
Greta Van Fleet|undefined Fot. kadr z wideo

Basista Grety Van Fleet opowiedział, jak muzycy wpadli na pomysł, by właśnie tak nazwać swój zespół. Historia ma wiele wspólnego z pewną kobietą z ich rodzinnego miasta...

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego zespół nazywa się właśnie Greta Van Fleet? Okazuje się, że muzycy wymyślając nazwę dla swojej kapeli zainspirowali się mieszkanką ich rodzinnego miasta Frankenmuth w stanie Michigan.

Gretna Van Fleet ma 87 lat i była mocno zdziwiona decyzją zespołu. Kobieta zobaczyła zespół na scenie pierwszy raz od 5 lat i była zaskoczona, jak artyści rozwinęli skrzydła.

Oczywiście zapytano ją również o nazwę zespołu, na co kobieta odpowiedziała:

Nie spodziewała się tego. Nie miałam nic wspólnego z nadaniem im takiej nazwy. Wyśmiałam ich, gdy dowiedziałam się od nich, że chcą dać taką nazwę. Rzeczywiście tak zrobili i pomyślałam wtedy, że to długo nie potrwa, to nie jest nazwa dla zespołu. Ale oni ciągle się rozwijają i coraz więcej osób mnie pyta o nazwę, jestem bardziej w to zaangażowana, niż sądziłam.

Skąd wzięła się nazwa zespołu Greta Van Fleet?

Basista Sam Kiszka opowiedział, że pomysł zaproponował jeden z pierwszych członków zespołu:

Powiedział, iż jego dziadek poprosił go, żeby porąbał drzewo u Gretny Van Fleet. Usłyszał to i pomyślał, że jest to ciekawe nazwisko. Powiedział o tym kapeli i chyba Josh Kiszka wpadł na pomysł, żeby z Gretny wyrzucić literę n. Tak powstała Greta Van Fleet i lepiej się to wymawia. Myślę, że to ciekawa nazwa, bo jest inna niż wszystkie, nie wiesz, jaką muzykę gra taki zespół. To mi się właśnie podoba w tej nazwie.

Greta Van Fleet pracuje nad debiutanckim albumem

Grupa pracuje obecnie nad pierwszym pełnowymiarowym krążkiem, który ma ukazać się jeszcze w 2018 roku. Greta Van Fleet na razie ma na swoim koncie dwa wydawnictwa EP – „Black Smoke Rising” i „From The Fires”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.