Slash zapowiedział nową solową płytę. Premiera jeszcze w 2018 roku

Kamil Kacperski
22.03.2018 16:16
Slash i Myles Kennedy|undefined Fot. Romana Makówka/ Antyradio.pl

Jak poinformował sam gitarzysta, Slash ponownie będzie współpracował w studiu z Mylesem Kennedym i jego zespołem The Conspirators.

Gitarzysta poinformował o rozpoczęciu pracy nad nowym, trzecim już, krążkiem nagranym w towarzystwie Mylesa Kennedy'ego i jego zespołu, The Conspirators. Wejście do studia opóźniała trasa koncertowa Guns N' Roses, jednak obecnie zespół zrobił przerwę między występami. Producentem nadchodzącego albumu Slasha został Michael „Elvis” Baskette, który współpracował już między innymi z Alter Bridge i Incubus. 

Slash skomentował rozpoczęcie prac nad albumem:

Jestem podekscytowany nowym materiałem, którzy przygotowujemy na nadchodzący krążek. Mamy świetne kawałki, które doskonale sprawdzą się na koncertach. Pracuję z Mylesem, Brentem i Toddem od ośmiu lat. Jak do tej pory, była to niesamowita przygoda, a jako zespół ciągle się rozwijamy, co jest niezwykłe. Dodając do tego Franka, z którym współpracujemy od trasy „World On Fire”, czuję, że robimy duży, kreatywny krok do przodu, co z pewnością będzie dało się odczuć na nowej płycie.

Slash w Studiu Fot. foto: materiały prasowe

Kiedy premiera nowej płyty Slasha?

Slash potwierdził również, że praca nad nowym albumem nie będzie wpływała negatywnie na nadchodzącą trasę zespołu Guns N' Roses:

Guns N’ Roses będą headlinerami nadchodzących europejskich festiwali. Muszę być gotowy na 110%. Uwielbiam je grać, a to będzie pierwsza taka okazja odkąd zaczęliśmy grać trasę „Not in this Lifetime Tour”. Nie mogę się doczekać spotkania z Axlem, Duffem i Dizzym, których znam od zawsze, a praca z Richardem, Frankiem i Melissą jest wspaniałym doświadczeniem. Dla mnie to jak bycie w nowym zespole z dodatkiem chemii, którą mamy od lat 90.

Dyskografię Slasha i Mylesa Kennedy'ego & The Conspirators zamyka wydany w 2014 roku album „World's On Fire”. Nowy krążek ma zadebiutować na jesieni 2018 roku:

Koncert Guns N' Roses w Polsce w 2018 roku

W 2018 zespół Guns N’ Roses po raz drugi dotrze do Polski w ramach trasy „Not In This Lifetime Tour”. Po pamiętnym występie 20 czerwca 2017 w Gdańsku Gunsów w składzie ze Slashem i Duffem McKaganem będzie można zobaczyć na koncercie 9 lipca 2018 na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Bilety na koncert Guns N’ Roses, Volbeat i Tyler Bryant & The Shakedown dostępne są na eBilet.pl w cenie od 220 zł.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.