Slayer zakończył pracę nad nową płytą!

Urszula Drabińska
13.04.2015 11:27
Slayer zakończył pracę nad nową płytą! Fot. Imago Stock & People / East News

Gitarzysta Slayera ma jeszcze jedną dobrą wiadomość dla fanów dotyczącą twórczości zespołu.

Kerry King pojawił się w ostatnim odcinku „That Metal Show” amerykańskiej telewizji VH1. Pytanie o tworzonego właśnie następcę albumu „World Painted Blood” musiało po prostu paść.

Ludzie nie wiedzą, że poza tym istnieje jeszcze sześć utworów, które już nagraliśmy. Zamieścimy je dopiero na jeszcze kolejnym krążku. Sporo zrobiliśmy.

Gitarzysta nie pozostawił złudzeń, że cały zarejestrowany materiał usłyszymy jeszcze w tym roku. Pojawi się płyta z większością utworów, na kolejne będziemy musieli poczekać. Ukażą się dopiero za kilka lat.

Na zbliżającym się wielkimi krokami nowym albumie Slayera znajdzie się za to jeden utwór skomponowany – lecz nie zagrany – przez zmarłego w 2013 roku Jeffa Hannemana. Muzyk tłumaczył, skąd wzięła się ta pomyłka.

To jego kompozycja i skoro tak jest, ktoś założył, że nagraliśmy ją podczas rejestracji „World Painted Blood”.

Kerry King podzielił się też wrażeniami, jak nagrywało mu się po raz pierwszy bez Jeffa.

Najdziwniejszą dla mnie rzeczą był brak jego obecności. Jako że nagrywałem całość, co robiłem też wcześniej, udział był taki sam, ale bez tego człowieka, który pisał wszystko przez te wszystkie lata, było naprawdę dziwnie.

Jednocześnie muzyk pochwalił Gary’ego Holta z zespołu Exodus, który zastępował Hannemana od 2011 roku podczas koncertów, a w 2013 roku na stałe dołączył do Slayera.

Sądzę, że scenariusz był najlepszy z możliwych wśród tych najgorszych. Gra z nami już prawie pięć lat. I każdy zna Holta, bo Exodus istnieje mniej więcej tyle, co my. Znam go od 30 lat. Nie potrafię wyobrazić sobie lepszego zastępstwa w historii, może poza Brianem Johnsonem w AC/DC.

Zdaniem Kinga zmarły gitarzysta był fanem gry Holta i zaakceptował go jako zastępcę podczas trasy, gdy zachorował.

Wciąż nie znamy tytułu następcy albumu „World Painted Blood”. Podana została natomiast przybliżona data jego premiery – płyta ukaże się w sierpniu 2015 roku.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.